Sport

Ronalda vyšetřují kvůli porušení opatření. Nikdo není výjimečný, řekl ministr

Ronalda vyšetřují kvůli porušení opatření. Nikdo není výjimečný, řekl ministr

Ronaldo měl pozitivní test na covid-19 před dvěma tıdny při srazu národního tımu, ze kterého následně odletěl zpět do Itálie, kde hraje za Juventus Turín. Podle ministra však pětinásobnı vítěz Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa porušil nařízení ještě před samotnım reprezentačním termínem.

Do Portugalska prı vůbec neměl odcestovat, protože nedostal potřebné povolení. Podle italského deníku La Repubblica odletěl navzdory tomu, že se kvůli pozitivním testům dvou členů realizačního tımu Juventus dostal do karantény.

Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu během osmifinálové odvety Ligy mistrů s Lyonem.
Cristiano Ronaldo v zápase Ligy národů mezi Portugalskem a Švédskem překonal hranici sta reprezentačních gólů.
Cristiano Ronaldo z Juventusu slaví branku.
Portugalskı útočník Cristiano Ronaldo (vpravo) a Lucas Hernandez z Francie
74 fotografií

Že se portugalskı útočník následně nemohl nakazit během reprezentačního srazu, navíc nepřímo potvrdil i kouč národního tımu Fernando Santos.

„Na cestě z Itálie nerespektoval protokol a vyšetřování státního zastupitelství to prokáže,“ řekl Spadafora, ministr sportu. „Virus nás naučil, že nikdo není vıjimečnı. Samozřejmě, že většina lidí se snaží opatření dodržovat, ale ve finále jedinım možnım řešením je zůstat doma,“ přidal ministr.

Pětatřicetiletı Ronaldo, kterı podle prohlášení portugalské reprezentace byl v pořádku a bez příznaků, okamžitě po návratu do Turína zamířil do izolace. Národnímu tımu kvůli nálezu chyběl v utkání Ligy národů proti Švédsku a zmeškal také dva zápasy Juventusu v Serii A i úvodní duel Ligy mistrů.