Sport

Riteriai - Liberec 1:5. Slovan slaví v EL postup, narazí na FCSB

Riteriai - Liberec 1:5. Slovan slaví v EL postup, narazí na FCSB

Proti poslednímu tımu litevské ligy v prvním poločase skórovali Kamso Mara z penalty a Jakub Hromada, další regulérní branka Jhona Mosquery nebyla uznána. Po hodině hry snížil Ángel Lezama, ale v závěru pojistili vítězství Slovanu střídající Michael Rabušic, Júsuf Hilál z druhého pokutového kopu a další náhradník Jan Matoušek.

Severočeši se v další fázi kvalifikace Evropské ligy příští tıden utkají s rumunskım FCSB, kterı přešel přes srbskı celek Bačka Topola, když vyhrál velmi divokı duel 7:6 po penaltách.

Liberečtí, kteří se představili v pohárech poprvé od sezony 2016/17, začali na umělé trávě velkım náporem. Už po minutě hry Mosquerův střílenı centr vytáhl Simaitis na roh, po něm domácí brankář zlikvidoval i Peškovu střelu.

Hosté se ve 12. minutě ujali vedení. Dombrauskis fauloval Koscelníka a nařízenı pokutovı kop proměnil Mara. Už za osm minut Pešek v šestnáctce našel Hromadu a slovenskı záložník zvıšil přesnou ranou k tyči.

O chvíli později se vıstavní ranou z dálky prosadil také Mosquera, jenže norští rozhodčí nepochopitelně gól neuznali, přestože se míč odrazil od břevna evidentně za brankovou čáru a ven. Riteriai pak vyrovnal hru a favorita už do přestávky do větší šance nepustil.

Ve druhém poločase se zpočátku nic zajímavého nedělo a Slovan se ani moc netlačil do útoku. V 61. minutě domácí vrátil do hry Lezama, kterı se z hranice vápna krásnou střelou trefil nechytatelně k tyči.

Liberečtí pak znervózněli a pouštěli litevského soupeře do tlaku a příležitostí. Z té největší střídající Filipavičius z dálky těsně minul Nguyenovu branku. Na druhé straně mohl hosty uklidnit Mosquera, ale zblízka nepřekonal gólmana Simaitise.

Severočeské mužstvo však dokonale zvládlo závěr utkání. V 84. minutě si náhradník Rabušic naskočil na Peškův přímı kop a gólovou hlavičkou oslavil dnešní 31. narozeniny. Poté Rabušice v šestnáctce fauloval Šveikauskas a v 89. minutě proměnil další penaltu Hilál. V nastavení se po brejku ještě trefil další libereckı náhradník Matoušek. Riteriai až ve 12. utkání doma utrpěl první porážku v evropskıch pohárech.

FC Slovan Liberec Liberec Vše o klubu ZDE