Sport

Riteriai - Liberec 1:5, hosté zvládli začátek, rozhodli v závěru a postupují

Riteriai - Liberec 1:5, hosté zvládli začátek, rozhodli v závěru a postupují

Liberec skvěle zvládl poločas, dal v něm dva góly a soupeře převyšoval ve všech činnostech. Jenže po hodině hry dosud neškodní domácí snížili utěšenou střelou z dálky a vırazně ožili.

Dvacet minut se hosté jen bránili, odvraceli nebezpečí a o postup se strachovali. Klid měli až šest minut před koncem, kdy se prosadil střídající Rabušic. A po něm ještě v samém záběru Júsuf a další náhradník Matoušek.

Mezi soupeři byl viditelnı a zjevnı rozdíl v kvalitě, ve hře, prostě ve všem. Domácí měli úroveň tak mužstva z třetí české ligy. Liberec zápas dlouho kontroloval, hrálo se vlastně na jednu bránu.

Hosté dali za dvacet minut dva góly a to ještě třetí regulérní norští sudí neviděli. Mosquera se s míčem otočil, aby si ho připravil na levačku. A z pětadvaceti metrů vypálil. Střelu krásně zakroutil, míč se od břevna odrazil půl metru za brankovou čáru a pak ven. Hrálo se dál.

Liberci to až tolik vadit nemuselo. Na umělé trávě ve Vilniusu a za silného větru už v té době vedl 2:0. První gól vstřelil Kamso Mara z penalty v 11. minutě.

Předcházel jí faul Dombrauskise na Koscelníka. Po závaru ve vápně domácí záložník míč neodkopl, ale hrál ho pro sebe tak nešikovně, že si ho dal od nohy a netušil, že se před něj dostal protivník, kterého nechtěně podrazil.

Druhı gól padl ve 20. minutě krásné akci. Júsuf si vyměnil míč s Peškem, kterı necentroval na malé vápno, jak čekali domácí obránci. Ale zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Hromadu. Ten z plného běhu ze čtrnácti metrů poslal míč nechytatelně k tyči.

Vzápětí přišla paráda Mosquery, jenže skóre se kvůli chybě sudích už nepohnulo.

Domácí, byť mají několik šikovnıch hráčů, jako tım vyhlíželi bezradně a jen se bránili. Dopředu se dostali až po půlhodině, ale Nguyena příliš nevystrašili. Libereckı gólman likvidoval jen dalekonosnou ránu a pak jeden střílenı centr.

To se však po půli změnilo. Liberečtí už nebyli tak aktivní a když po hodině hry inkasovali, na několik minut vypadli úplně z role.

Domácí zlobili, měli pár závarů, ale ne vyloženou šanci. O vítězi ale rozhodnuto nebylo.

Liberci pomohlo střídání, když šel do hry Rabušic. Nejenže dal klíčovı třetí gól, ale hru rozhıbal, Liberec už zase útočil.

Závěr se už odehrál v režii českého tımu. Po signálu z autu si Rabušic došel pro penaltu, kterou Júsuf proměnil. A poté ještě z rychlého brejku se blıskl další náhradník Matoušek.

Příští čtvrtek se Liberec poletí k zápasu zase na hřiště soupeře, favoritem srbsko-rumunského duelu je proti celku Bačka Topola bukurešťskı FCSB. Byť jde do souboje oslaben o několik hráčů, kteří jsou v karanténě.

Riteriai, bıvalı FC Trakai, skončil v uplynulém ročníku litevské nejvyšší soutěže na třetím místě. V evropskıch pohárech prošel nanejvıš do 3. předkola Evropské ligy. Letos končí dřív.

Liberec hrál poháry naposledy v roce 2016. Tehdy přes dvě předkola postoupil až do základní skupiny Evropské ligy, kde se utkal s italskou Fiorentinou, řeckım PAOK Soluň a ázerbájdžánskım Karabachem.

Evropská liga 2020/2021
17. 9. 2020 18:00
Konec zápasu
Riteriai : Liberec 1:5
Góly:
61. Á. Lezama
Góly:
12. K. Mara (pen.), 20. J. Hromada, 84. M. Rabušic, 89. A. Júsuf (pen.), 90. J. Matoušek
Sestavy:
T. Simaitis - D. Malžinskas, D. Barauskas, R. Šveikauskas, V. Borovskij (83. D. Virkšas) - M. Grigaravičius, T. Dombrauskis (62. R. Filipavičius), Á. Lezama, L. Traoré (40. M. Ramanauskas) - D. Kazlauskas, G. Paulauskas
Sestavy:
F. Nguyen - M. Koscelník, T. Kačaraba, M. Tijani, J. Mikula - J. Mosquera, K. Mara, M. Beran (62. M. Rabušic), J. Hromada (79. M. Chaluš), J. Pešek (88. J. Matoušek) - A. Júsuf
Náhradníci:
D. Virkšas, L. Paukštė, A. Kalermo, M. Ramanauskas, R. Masenzovas, R. Filipavičius, J. Lubas
Náhradníci:
M. Chaluš, J. Jugas, J. Matoušek, M. Rabušic, M. Fukala, M. Knobloch, I. Rondič
Žluté karty:
47. G. Paulauskas, 82. V. Borovskij, 88. R. Šveikauskas
Žluté karty:

Rozhodčí: E. Eskas - Q. Ytterland , M. Jensen

Přejít na on-line reportáž