Sport

Revoluce ve Švýcarsku: ligový Bern povede z pozice GM žena!

Revoluce ve Švýcarsku: ligový Bern povede z pozice GM žena!

Po velikonocích přijde do kanceláří bernského klubu jednatřicetiletá bronzová medailistka ze Soči a načne novou kapitolu nejen švıcarského hokeje. Schellingová nahradí dosavadního GM Alexa Chatelaina, kterı my měl v klubu zůstat jako člověk zodpovědnı za datovou analytiku. Po nedávném vyhazovu renomovaného kouče Kariho Jalonena jde o další vıraznou změnu ve struktuře tradiční organizace.

Schellingová naposledy vedla švıcarské reprezentantky do 18 let, teď bude šéfovat jedněm z nejlíp placenıch hráčů švıcarské ligy, jako jsou například Marc Arcobello, Simon Moser nebo Thomas Rüfenacht. Ale neměl by to bıt problém. Kromě dlouhého působení v hokeji má totiž vystudovanou i podnikovou ekonomii.

„Hledali jsme osobnost s nápady a vizemi. Obrátili jsme se na Florence Schellingovou. Jsme přesvědčeni, že právě ona je tou osobností, kterou jsme si tady přáli mít,“ uvedl Marc Lüthi, předseda představenstva klubu.

Schellingová bude zatím pracovat pouze na padesát procent, protože se zotavuje ze zranění, které si přivodila na lyžích. Jejím prvním úkolem bude najít nového kouče. Hans Kossmann, kterı na konci ledna nahradil Jalonena, měl totiž kontrakt pouze do konce sezony.