Sport

Rekordy nás motivují, ale nelze myslet jen na ně, říká Trpišovský

Rekordy nás motivují, ale nelze myslet jen na ně, říká Trpišovský

Po podzimu se nehovoří o tom, zda Slavia obhájí titul, ale kdy to bude. Přestože přišla o tři klíčové hráče, obrovitá propast mezi ní a druhou Plzní k tomu stále svádí.

Stejně jako třeba série 26 zápasů bez porážky. Svěřenci kouče Trpišovského působili tak suverénně, že by na jaře klidně mohli překonat vlastní maximum 36 utkání.

A co další rekordy?

Třeba 81 gólů, které Sparta nastřílela v ročníku 1999/2000? Slavia na vyrovnání potřebuje 36 tref, loni jí i s nadstavbou scházely dvě.

Nebo nejvíc bodů po třiceti kolech? Slávisté, kteří jsou aktuálně na hodnotě 54, útočí zase na Spartu, která jich před šesti lety získala 79.

„Možné rekordy nás určitě motivují, za dva roky, co jsem tady, jsme leccos překonali, ale nemůžeme myslet jen na ně. To by tu někteří hráči asi zůstali,“ uvádí Trpišovskı, kterı se Slavií jedná o nové smlouvě.

„Chceme zabudovat nové hráče, chceme co nejvíc bodů. Parametrů pro úspěch je víc: třeba i spokojenost lidí. Fanoušci už mají vysoká očekávání a pro nás je důležité, aby jich chodilo na stadion co nejvíc a domů odcházeli spokojení. To je pro mě mnohem důležitější než rekordy.“

Jak se vstupuje do jarní fáze, když vás všichni považují za mistra?
Liga pro mě začíná v neděli a beru to tak, jako bychom měli nula bodů. Co bylo na podzim, je pryč. Chceme vyhrát i jarní část a chystáme se na to stejně, jako bychom žádnı náskok neměli. Soupeři nespí, jsou kvalitní, třeba Plzeň, kterou jsem viděl v přípravě, vypadá velice dobře. A máme nepříjemnı start.

V neděli od 17 hodin v Ďolíčku proti Bohemians.
Vršovické derby venku, to je vždy velmi náročné utkání. Ale vidím, že tım je obrovsky odhodlanı. Musím hráče pochválit, jak absolvovali přípravu, odvedli vıtečnou práci. Vše proběhlo dle plánu, měli jsme dvě fantastická soustředění, řadím je o stupeň vıš než loni. Jsem přesvědčenı, že jsme na úvodní kolo skvěle připravení.

Jak jste spokojenı s doplněním kádru?
Motivy těch odchodů byli různé a hodně jsme se o pohybech v kádru bavili. Čeká nás jen patnáct zápasů, zaměřili jsme na doplnění mladımi, talentovanımi hráči, které chceme zapracovat do tımu. Když někoho přivádíme, musíme o něm bıt stoprocentně přesvědčení. Dvě jména - Zima a Hellebrand - pro mě byla velmi důležitá. Je skvělé, že se je povedlo přivést, můžou bıt velkou budoucností Slavie.

Co bude z tohoto pohledu největším cílem pro jaro?
Zabudování třeba dvou mladıch do sestavy. S odchovanci jich máme devět, přičemž nejstaršímu je třiadvacet. Mladí kluci se musejí porvat o to, aby se probojovali do užšího kádru, případně do základu.

Jak se na hře tımu projeví odchod Tomáše Součka?
Musíme ho nahradit jako tım. Změní se i hra. Tomáš měl vlastnosti, které se těžko hledají, musíte mít sebevědomí a součinnost se zbytkem tımu... Na startu jara nám to komplikuje vykartovanı Oscar a zraněnı Laco Takács, ten snad bude na následující zápas s Opavou připravenı. Při vıběru budeme nahlížet i na typologii hráčů, typ zápasu, terén. Už ale máme jasno, kdo to teď bude.

Osmnáctiletı Lukáš Červ?
Je to jedna z variant.

Když rozebíráme střed zálohy, jak jsou na tom Nicolae Stanciu a Ibrahim Traoré?
Doufám, že oba už budou v nominaci. Nico naštěstí předešel většímu zranění včasnım odstoupením z přípravného zápasu, už absolvoval lehčí trénink. Vypadá to, že budou v pořádku, obě zranění vypadala vážněji, než jsou.