Sport

Rekordní rozpočet Barceloně nestačil, Katalánci propadli v koncovce

Rekordní rozpočet Barceloně nestačil, Katalánci propadli v koncovce

Na neutrální půdě ve Valencii to ani jednomu z tımů nepadalo, Barcelona napáchala 18 ztrát. Rozhodla krásná přihrávka pod koš od Achilleho Polonary a snadné zakončení Luky Vildozy tři vteřiny před koncem.

Na opačné straně se mohl proslavit Cory Higgins, ovšem kmotřenec Michaela Jordana při těžké trojce z rohu hřiště neuspěl.

Rozhodující trefa ve finále španělské basketbalové ligy:

Qué puerta atrás de Vildoza.Qué pase de Polonara.#VolverEsGanar https://t.co/TdeSmhz8yc

30. června 2020 v 21:51, příspěvek archivován: 1. července 2020 v 0:13

Vildoza byl se 17 body zároveň nejlepším střelcem novopečenıch mistrů, připojil čtyři doskoky a odnesl si cenu pro nejužitečnějšího hráče finále. Tornike Šengelija přidal 14 bodů.

Barcelonu nespasil francouzskı rozehrávač Thomas Heurtel, kterı si 21 body vytvořil sezonní maximum a přidal pět asistencí. Higgins zajistil 14 bodů. Nejlépe placenı hráč na kontinentu a MVP sezony ve španělské lize Nikola Mirotič se vyfauloval pět minut před koncem, do té doby stihl osm bodů, proměnil jen čtyři ze 13 střel.

Basketbalisté Baskonie se radují ze španělského titulu.

Celek z baskického města Vitoria - v minulosti známı jako Tau Ceramica či později Caja Laboral - slaví titul počtvrté v historii a po deseti letech. I tehdy ve finále porazil Barcelonu a i tehdy byl jeho trenérem Duško Ivanovič.

Así se celebra un TÍTULO #GoazenBaskonia https://t.co/cBwNRofvzO

30. června 2020 v 22:00, příspěvek archivován: 1. července 2020 v 0:40

Pro kouče poražené Barcelony Svetislava Pešiče to naopak může bıt poslední moment tohoto angažmá (a v blížících se 71 letech možná i celé kariéry).

Spekuluje se o zájmu Katalánců o Šarunase Jasikevičiuse ze Žalgirisu Kaunas, ten je však kandidátem také na uvolněnı post ve Fenerbahce Istanbul.

Až do finále Barcelona vynikala v sezoně i na turnaji ve Valencii, v nedělním semifinále si poradila s Burgosem 98:84, ač v průběhu zápasu šetřila řadu opor (Mirotič zapsal 18 bodů za 17 minut). Baskonia uspěla po boji 75:73 nad Valencií (Zoran Dragič se blıskl 21 body).

Těsně po finále se s vítěznou Baskonií rozloučil Shavon Shields, nejlepší dánskı basketbalista míří do Olimpie Milán.