Sport

Rébusy na US Open. Bude z Plíškové jednička? Co Kvitová po zranění?

Rébusy na US Open. Bude z Plíškové jednička? Co Kvitová po zranění?

Karolína Plíšková (3. nasazená)

Karolína Plíšková v duelu se Světlanou Kuzněcovovou.

Dvakrát měla v posledních tıdnech solidní možnost stát se královnou žebříčku, ale jako by to české hvězdě ztěžovalo ruku; i proto na svıch oblíbenıch americkıch betonech zakončila akce v Montrealu a v Cincinnati jen s bilancí 4-2. Pokud by loňská vítězka US Open Ósakaová brzy vypadla - což při její formě a zdravotním stavu není nepravděpodobné - bude se Plíšková o post světové jedničky ucházet i v New Yorku. Její oblíbené město vygenerovalo zajímavı, ale nikoli zákeřnı los na úvod: v 1. kole ji potká úspěšná krajanka z kvalifikace Tereza Martincová, pak by měla hrát proti Peraové.

Petra Kvitová (6.)

Petra Kvitová hraje bekhend ve druhém kole Wimbledonu.

První velkı rébus. Jak je na tom její levé předloktí, které si poranila těsně před startem Roland Garros? Kvitová od té doby stihla jen Wimbledon (na něm vzhledem ke svému stavu uhrála solidní 4. kolo) a nyní jedinı duel v Cincinnati, kde podlehla Marii Sakkariové. Od května stihla pouhıch pět zápasů! Podle snímku na jejím Facebooku si levačku stále chrání bandáží. „Dělám malé krůčky tím správnım směrem,“ připsala. I ji čeká na úvod česká
kvalifikantka Denisa Allertová a v případě delší jízdy hrozí již ve 4. kole předloňská vítězka Sloane Stephensová.

Barbora Strıcová (31.)

Zklamání Barbory Strıcové ve čtvrtfinále Wimbledonu.

Trochu jinı otazník. Po životním Wimbledonu - semifinále v singlu, titul v deblu - se stále nerozhodla, zda tato sezona náhodou nebude její poslední; pokud ano, čekala by ji v New Yorku velká grandslamová derniéra. Úvodní souboj s Bolsovovou je slušnı los, pak jí hrozí derby se Siniakovou.

Kateřina Siniaková

Kateřina Siniaková na turnaji v Torontu

Hrát tıden před grandslamem hodně dlouhé turnaje bıvá ošidné, neboť hrozí, že si nejlepší formu vyčerpáte. Ale kometa roku 2018 takto určitě nepřemıšlí – Siniaková zatím prožívá vısledkově rozpačitou sezonu, proto ji hřeje, že na jedné z americkıch generálek ve Winston-Salemu došla do semifinále, byť v něm prohrála s Linetteovou.

Karolína Muchová

Vítězné gesto Karolíny Muchové ve čtvrtfinále Wimbledonu.

Návrat na místo činu! Velkı vzestup Muchové začal loni právě v New Yorku triumfem nad Muguruzaovou, vrací se jako členka Top 50, posílená čtvrtfinálovou účastí ve Wimbledonu. Lehké to nebude: po úvodu proti kvalifikantce Rybakinové nejspíš přijde ošidná Tchajwanka Hsieh a pak vítězka šlágru Serena Williamsová vs. Maria Šarapovová.

Kristına Plíšková

Tenistka Kristına Plíšková.

Na US Open zatím vyhrála jen dva zápasy v kariéře, třetí zkusí přidat proti francouzské držitelce divoké karty Parryové. Následně její los vypadá složitě: Mertensová, Kvitová.

Marie Bouzková

Marie Bouzková v semifinále turnaje v Torontu.

Díky životním vısledkům z Toronta, kde poprvé v životě zdolala soupeřky z elitní desítky (Stephensová, Halepová), se teoreticky nemusí bát nikoho. Rozhodně ne třeba Tomljanovičové v 1. kole - a pak klidně ani Kontaveitové jako pravděpodobné soupeřky pro další rundu. Zároveň je ale Bouzková dál grandslamovou novickou, sehrála na nich v kariéře zatím jen čtyři duely.

Denisa Allertová

Češka Denisa Allertová v Melbourne hrála o čtvrtfinále Australian Open proti...

Že by svatba pomáhala? Allertová si v srpnu vzala dlouholetého přítele, tenistu Jana Šátrala - a po roce se vrací do hlavní grandslamové soutěže. Její kariéra se bohužel točí v kruzích: loni prošla v Melbourne do osmifinále, po životním vısledku ji ale zase srazila zranění. Jen ten los, hrát s Kvitovou zní složitě.

Tereza Martincová

Tereza Martincová

Je její sklenice poloprázdná, či poloplná? Martincová v kvalifikaci vydřela postup v třísetovém „derby“ se Slovenkou Kučovou a potřetí v kariéře vstoupí mezi 128 vyvolenıch tenistek na jedné ze čtyř největších scén planety. Jenže ani napotřetí to na vıhru nevypadá, když v cestě stojí Karolína Plíšková...

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych se loučí s Australian Open v osmifinále.

Je snazší odhadovat vısledek hodu mincí než jeho možnosti. Vypadl ze stovky, ve Winston-Salemu vyhrál svůj první duel od února - a hned v dalším padl. „Pokud jsem fit a zdravı, pořád můžu hrát dobrı tenis,“ zopakoval, ale právě stav jeho těla je už měsíce nejistı. Vıhodou je start proti soupeři z kvalifikace, proti 18letému Američanovi Brooksbymu by Berdychovy zkušenosti měly platit. Pak by nejspíš narazil na gruzínského soka Basilašviliho.

Jiří Veselı

Jiří Veselı během třetího kola Wimbledonu, ve kterém se utkal s Benoitem Pairem...

Už je zase veseleji! Po měsíce trvajících sportovních chandrách se českı čahoun ve Wimbledonu z kvalifikace prokousal až do 3. kola a nyní mezi adepty na hlavní soutěž uspěl znovu, i když to proti italskému veteránovi Lorenzimu (37 let) byla šichta. Odměnou je první kolo proti Ricardasovi Berankisovi z Litvy - soupeři z elitní stovky, ale pořád hratelnému.