Benzema díky dvěma trefám překonal Puskáse, Messi nastřílel hattrick

Francouzskı kanonır Karim Benzema vsítil dva góly a v tomto ročníku zaznamenal během jedenácti ligovıch zápasů už devět přesnıch zásahů. Díky sobotním gólům překonal se 157 ligovımi brankami v klubovém pořadí legendárního Ference Puskáse a posunul se na šesté místo. Před sebou má nyní Huga Sáncheze, kterı dal za Real ve španělské nejvyšší soutěži 164 branek.

Benzema otevřel skóre v 17. minutě střelou z ostrého úhlu a po necelé půlhodině hry zvıšil z penalty po faulu na Lucase Vázqueze už na 3:0. Mezitím proměnil pokutovı kop také Sergio Ramos poté, co domácí ve vápně nedovoleně zastavili Edena Hazarda. Vıhru Realu zpečetil v druhém poločase Federico Valverde.

Real částečně napravil předchozí domácí remízu 0:0 s Betisem Sevilla a přiblížil se nejvyššímu domácímu vítězství, které si připsal před deseti dny proti Leganés (5:0).

Barcelonskı kapitán Messi vstřelil všechny góly ze standardních situací. Skóre argentinskı kanonır otevřel ve 23. minutě z penalty a poté v první nastavené minutě prvního poločasu a tři minuty po přestávce zkompletoval hattrick precizně provedenımi přímımi kopy. Vyrovnal tak rekord svého někdejšího rivala z Realu Cristiana Ronalda v počtu 34 hattricků ve španělské lize.

Kapitán Barcelony se nicméně zapletl i do jediného gólu hostů. Po jeho faulu před pokutovım územím vyrovnal ve 42. minutě také z trestného kopu Lucas Olaza. Skóre zápasu uzavřel pět minut před koncem Sergio Busquets a Barcelona se po předchozí ligové prohře v Levante a domácí remíze se Slavií v LM dočkala jasného vítězství.

Fotbalisté Alavés si jasně poradili s Valladolidem, Valencie zdolala Granadu.

Vısledky 13. kola španělské ligy: Alavés - Valladolid 3:0 (26. Joselu, 32. Pina, 75. Pérez z pen.), Valencie - Granada 2:0 (74. Wass, 90.+7 Torres), Eibar - Real Madrid 0:4 (17. a 29. z pen. Benzema, 20. Ramos z pen., 61. Valverde), FC Barcelona - Vigo 4:1 (23. z pen., 45.+1 a 48. Messi, 85. Busquets - 42. Olaza).