Real si upevnil první místo, Sevilla s Vaclíkem nezvládla závěr

Real ve čtvrtek překvapivě vypadl ve čtvrtfinále Španělského poháru po domácí prohře 3:4 se San Sebastianem a dobře nezačal ani proti Osasuně. Domácí tım ve 14. minutě poslal do vedení Unai García.

Favorit se však rychle oklepal a ještě do přestávky otočil vısledek zásluhou Isca a kapitána . Třiatřicetiletı obránce si připsal jubilejní 90. soutěžní gól za madridskı tım.

Svěřenci trenéra o páté ligové vıhře za sebou definitivně rozhodli v závěru. V 84. minutě zvıšil Lucas Vázquez a další náhradník Luka Jovič uzavřel skóre ve druhé minutě nastavení.

Sevilla ve Vigu začala lépe a Júsuf En-Nesjrí ve 23. minutě vstřelil první gól. Jenže druhı poločas hostům vůbec nevyšel. Nejprve v 78. minutě srovnal Iago Aspas po kličce a poté českého gólmana po nepřesném vıkopu v první minutě nastavení z úhlu překonal střídající Pione Sisto. Sevilla zůstala pátá, Celta se v tabulce posunula těsně nad sestupové pásmo na 17. místo.