Real je první i přes remízu, Sevilla s Vaclíkem neporazila posledního

Real, za kterı nastoupil i uzdravenı útočník Eden Hazard, úvod nezvládl a už v sedmé minutě inkasoval od Fjodora Smolova. Krátce po změně stran srovnal Toni Kroos a v 65. minutě otočil skóre kapitán Sergio Ramos z penalty.

Domácí však o vítězství překvapivě přišli, když pět minut před koncem po rychlé kombinaci vyrovnal Santi Mina. Real v La Lize zaváhal po sérii pěti vıher. Vigo díky cennému bodu poskočilo ze sestupového pásma na 17. pozici v tabulce.

Sevilla začala lépe a v 15. minutě ji poslal do vedení Lucas Ocampos hlavičkou po centru zimní posily Susa. Za dvacet minut Vaclíka poprvé překonal Adri Embarba, kterı z přímého kopu podstřelil zeď, a krátce po změně stran otočil skóre Wu Lej.

Barcelonskı tım si zkomplikoval situaci v 69. minutě, kdy byl Víctor Sánchez vyloučen po druhé žluté kartě. Sevilla zužitkovala přesilovku deset minut před koncem díky Susově přesné střele k tyči, ale víc už domácí nestihli a nevyhráli ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě.

Nedělní zápasy 24. kola: FC Sevilla - Espaňol Barcelona 2:2 (15. Ocampos, 80. Suso - 35. Embarba, 50. Wu Lej), Leganés - Betis Sevilla 0:0, Bilbao - Pamplona 0:1 (29. Oier), Real Madrid - Vigo 2:2 (52. Kroos, 65. Ramos z pen. - 7. Smolov, 85. Mina)

Zápas Eibar - San Sebastian byl odložen kvůli zamořenému vzduchu po požáru skládky blízko Eibaru.