Real doma prohrál s nováčkem, padla i Barcelona. Vaclík zase na lavičce

Cádiz se historicky první vıhrou na půdě Realu dotáhl na svého soupeře v tabulce, "Bílı balet" má na prvním místě lepší skóre a zápas k dobru. O překvapení na úkor úřadujících šampionů rozhodl honduraskı útočník Lozano, kterı si zaběhl za obranu a přehodil padajícího brankáře Thibauta Courtoise.

Realu nebyla nic platná převaha v držení míče ani čtyřnásobné střídání v poločasové pauze. Nejblíže gólu byl v závěru Karim Benzema, kterı ale trefil jen břevno.

Barcelonu mohl poslat do vedení v první půli Lionel Messi, svou střelu z hranice vápna ale namířil do tyče. O vısledku tak rozhodl na druhé straně z penalty v 56. minutě Jaime Mata.

Getafe porazilo katalánskı velkoklub po devíti letech a 17 zápasech a s deseti body se pohybuje v tabulce ve vedoucí skupině. Barcelona ztrácí tři body, ale má o utkání méně.

Důležitı moment utkání Granady se Sevillou přišel v nastaveném čase první půle, kdy dostal v rychlém sledu dvě žluté karty záložník Joan Jordán a andaluskı celek dohrával v oslabení. Granada měla po změně stran převahu, kterou zúročil v 82. minutě vítěznou brankou střídající Yangel Herrera.

Granada potvrdila vydařenı úvod sezony a bodově se dotáhla na čelo tabulky. Sevilla má po čtyřech odehranıch zápasech sedm bodů a je na devátém místě.

Atlético Madrid vyhrálo ve Vigu 2:0. Vítěznou branku dal už v šesté minutě Luis Suárez, kterı se trefil po svém přestupu z Barcelony potřetí.