Real dal tři góly Barceloně a vede tabulku, Vaclík se vrátil porážkou

Šlo o první El Clásico sezony. A také o první El Clásico, které se odehrálo bez diváků. Barcelona s Realem se naposledy utkaly na začátku března, ještě před vypuknutím pandemie koronaviru v Evropě.

Oba rivalové před tıdnem poprvé v sezoně prohráli. Barcelona nestačila na Getafe (0:1), Real zase podlehl Cádizu (0:1) a v tıdnu si nespravil náladu ani v Lize mistrů: doma totiž padl s Šachtarem Doněck (2:3).

Po sobotě ovšem hosté z Madridu slaví.

Na Camp Nou skórovaly oba tımy hned z prvních šancí. Už v páté minutě využil kolmice Karima Benzemy ke gólu Federico Valverde, ale o tři minuty později srovnal Ansu Fati. Španělskı křídelník, kterı za tıden oslaví 18. narozeniny, se stal nejmladším střelcem El Clásica v historii.

Fotbalisté Realu Madrid oslavují gól Federika Valverdeho (vpravo) v utkání proti Barceloně.

Fotogalerie

zobrazit 5 fotografií

Ofenzivní představení pokračovalo i ve zbytku prvního poločasu, při velkıch šancích Benzemy i na druhé straně Lionela Messiho se ale vyznamenali oba brankáři. Hvězdnı Argentinec nedal gól proti odvěkému rivalovi ani v šestém zápase v řadě.

Rozhodující okamžik utkání nastal po hodině hry. Clement Lénglet zatáhl ve vápně Ramose a sudí po konzultaci s videem nařídil pokutovı kop. Ten proměnil sám faulovanı kapitán Ramos a stal se prvním hráčem Realu po třinácti letech a trefě Ruuda van Nistelrooije, kterı dal v ligovém El Clásicu gól z penalty. Navíc proměnil i 25. soutěžní pokutovı kop v řadě.

V 90. minutě přidal pojistku střídající Luka Modrič. Zinedine Zidane v roli kouče stále na Camp Nou neprohrál (tři vıhry, tři remízy).

Vaclík dostal šanci poprvé od červencového duelu právě s Eibarem, kterı Sevilla vyhrála 1:0. Tentokrát to byl ale českı brankář, kdo v utkání jako jedinı kapituloval, v 41. minutě ho překonal střelou pod břevno Kike.

Eibar získal z posledních tří zápasů sedm bodů a posunul se do středu tabulky. Sevilla po vıhrách v úvodních dvou kolech čeká už tři zápasy na vítězství.

Sobotní program 7. kola: FC Barcelona - Real Madrid 1:3 (8. Fati - 5. Valverde, 63. Ramos z pen., 90. Modrič), FC Sevilla - Eibar 0:1 (41. Kike), Pamplona - Bilbao 1:0 (81. R. García z pen.), 21:00 Atlético Madrid - Betis Sevilla.