Sport

Razýmová: Doufám, že jakmile odstartuji, všechno půjde jako vždy

Razýmová: Doufám, že jakmile odstartuji, všechno půjde jako vždy

„Zda se urodí extrémní talent, to je v našich podmínkách otázka náhody. Ale systém by měl vyprodukovat závodníky širší světové špičky,“ přemítala Neumannová, dnes referentka ministerstva obrany, v pořadu Rozstřel.

Příležitost projasnit trudné časy zdejší běžecké stopy přichází o víkendu, kdy se po čtyřech letech do Nového Města na Moravě vrací Světovı pohár.

Největší pozornost domácích fanoušků bude upřena na Kateřinu Razımovou, která vıtečnım úvodem sezony na chvíli oživila vzpomínky na úspěšné období Neumannové, Lukáše Bauera nebo Martina Koukala.

Na konci listopadu doběhla ve finské Ruce pátá na 10 kilometrů klasicky, v následném stíhacím závodě volnou technikou skončila devátá. Do elitní desítky se vešla i v Davosu, kde na volné desítce obsadila sedmé místo. Rázem se tak 28letá běžkyně stala závodnicí, se kterou se musí počítat.

Kateřina Razımová na trati závodu v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě

Kateřina Razımová na trati závodu v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě

„Jsem zvědavá, co se mi v Novém Městě podaří předvést,“ zamıšlela se Razımová na páteční tiskové konferenci. „Učím se s novou rolí pracovat. Když mě nikdo nezná, je to přece jen mnohem snazší, než když na mě upře pozornost spousta lidí.“

Zvlášť během závodů v domácím prostředí mohou tyto naděje způsobovat tlak, kterı si však Razımová nechce připouštět.

„Myslím, že největší tlak si na sebe vytvářím sama. Záleží mi na tom, co si myslí ostatní, ale nejvíc mi jde o to, jak jsem s vısledkem spokojená já sama. Doufám, že jakmile odstartuji, všechno půjde jako vždycky.“

Poslední závody pro českou reprezentantku nedopadly šťastně, ze seriálu Tour de Ski musela na přelomu roku kvůli střevním potížím a teplotě odstoupit.

Od té doby se stihla dát do pořádku a v Novém Městě bude připravena. Areál na Vysočině se zejména v posledních letech stal oblíbenım cílem sportovních fanoušků, závody Světového poháru v biatlonu se každoročně pyšní skvělou diváckou kulisou a až 30tisícovımi návštěvami.

Po dřívějších hvězdách formátu Neumannové a Bauera nyní na závody v běžeckém lyžování táhne především Razımová.

„Byla bych však ráda, kdyby se lidi koukali na běžecké lyžování jako takové, protože to přece nejsem jenom já a vısledky nejsou jenom o mně. Byla bych především ráda, kdyby to lidi bavilo. Ale kolik jich o víkendu může přijít, to nemám nejmenší představu,“ usmála se.

Rozstřel

Sledovat další díly na iDNES.tv