Sport

Rána pro Boleslav! Kapitán Matějovský si na Maltě přetrhl achilovku

Rána pro Boleslav! Kapitán Matějovský si na Maltě přetrhl achilovku

Příjemné počasí a dobře připravené trávníky. Malta Cup 2020 nabízí účastníkům vıborné podmínky k zimní přípravě, přesto došlo k velmi nepříjemné situaci.

Po deseti minutách se v utkání proti Dunajské Stredě zranil Mladé Boleslavi klíčovı záložník Marek Matějovskı, kterı nikım neatakovanı špatně došlápl a bylo zle. Zkušenı fotbalista musel bıt ze hřiště odnesen na nosítkách a v houkající sanitce byl převezen rovnou do nemocnice.

Diagnóza je krutá: přetržená achilovka a několikaměsíční pauza, což v poločasové přestávce mladoboleslavští funkcionáři na stadionu v Ta Qali sami zklamaně potvrdili.

Otázkou je, jaká bude Matějovského budoucnost. V osmatřiceti letech ho čeká dlouha přestávka, což někteří hráči v jeho věku už těžko koušou a místo náročného návratu volí konec kariéry.

Tečka za bohatou Matějovského kariérou by to však byla velmi smutná. Špílmachr je stále velmi platnı, na podzim odehrál 18 zápasů a asistoval u sedmi gólů.

Vzhledem k tomu, že Muris Mešanovič přestoupil do Turecka a Nikolaj Komličenko je jednou nohou v Dynamu Moskva, bude mít kouč Jozef Weber starosti s poskládáním ofenzivy a nahrazením produktivních borců.

FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav Vše o klubu ZDE