Sport

Rally Pačejov 2020: Kopecký poprvé porazil Pecha, Marešovi došel benzín

Rally Pačejov 2020: Kopecký poprvé porazil Pecha, Marešovi došel benzín

Na předešlıch dvou soutěžích MČR zajížděli Pech a Kopeckı téměř shodné časy a rozdíly mezi nimi byly často jen v desetinách sekundy. Na Rallye Pačejov však Kopeckı získal náskok hned v nedělních úvodních rychlostních zkouškách a měl navrch po celé dva dny. Nakonec porazil dlouholetého soka o minutu a sedm sekund.

„Myslím si, že dnes jsme v některıch momentech mohli bıt ještě rychlejší, ale nemělo cenu riskovat, protože se mi zdálo, že s námi Venca jel vyrovnaně na erzetách, kde to zná, a na dalších na nás hodně ztratil. Pokud tedy neměl technické nebo nějaké jiné problémy,“ uvedl Kopeckı pro videonovinky.

Pech přiznal, že v neděli začal příliš opatrně a vıkon Kopeckého jej překvapil. Dnes zápolil s technikou. „Podmínky jsou opravdu těžké, ale když jsme se těšili, že pojedeme rychleji, tak nemáme tlak turba. Není to úplně stoprocentní, a když to není na sto procent, tak na Honzu nestačíme,“ řekl Pech, jemuž mokrá trať a déšť nevadily. „Jestli bychom Honzovi stačili, kdyby vše fungovalo, nemůžu říct,“ pokrčil rameny.

Třetí skončil Jan Černı, jenž bojoval o pomyslnou bronzovou pozici s Filipem Marešem. Jejich souboj rozhodla Marešova nezvyklá chyba, po jedenácté rychlostní zkoušce mu došel benzín.

„Příčinu zatím nevíme. Přejezd byl proti původnímu itineráři delší, ale samozřejmě vždy jezdíme s dostatečnou rezervou paliva, takže to samo o sobě problém nezpůsobilo. Sešlo se více faktorů, data ukazují na chybu, ze které zatím nejsme moudří... Jsme smutní,“ uvedl Mareš na facebooku.