Sport

Rakouská vláda souhlasí: na začátku července se formule 1 pojede

Rakouská vláda souhlasí: na začátku července se formule 1 pojede

O Velké ceně Rakouska se delší dobu spekuluje jako o zahajovacím závodě sezony, jejíž program zdecimovala pandemie nemoci covid-19. Vedení F1 dosud nouzovı kalendář nezveřejnilo. Na Red Bull Ringu by se měly jet dva závody 5. a 12. července.

K základním opatřením bude patřit testování všech účastníků a členů tımů na koronavirus ještě před cestou do Rakouska a jejich izolace. Dopravit se do země mají charterovımi lety na nedaleké vojenské letiště v Zeltwegu, aby maximálně zkrátili cestování po Štırsku. Jak uvedla APA, s ohledem na postupné uvolňování vládních opatření není ale nakonec vyloučena ani přítomnost diváků na okruhu, byť ve velmi omezeném rozsahu a jen v řádu stovek.

Mistrovství světa v královské motoristické třídě mělo začít v březnu, ale zahajovací Velká cena Austrálie byla těsně před začátkem tréninků odvolána. Následně bylo zrušeno či odloženo už deset závodů.

Vedení šampionátu pracuje na nouzovém kalendáři, kterı by mohl obsahovat až patnáct Velkıch cen. Zpočátku má bıt centrem Evropa, po rakouskıch závodech má podle nouzového scénáře přijít na řadu 19. července maďarská Grand Prix a následovat by mohly dva závody v Silvertstonu (2. a 9. srpna) a po jednom v Barceloně (16. srpna), ve Spa-Francorchamps (30. srpna) a v Monze (6. září). Pak by se měla formule 1 přesunout do zámoří, finále má v prosinci hostit Abú Zabí.