Sport

Raikkonen na rozdíl od Hamiltona nepoklekl. ‚Každý má právo vyjádřit názor, nejsme rasisti,' hájí se

Raikkonen na rozdíl od Hamiltona nepoklekl. ‚Každý má právo vyjádřit názor, nejsme rasisti,' hájí se

Spielberg Lewis Hamilton, jenž vyhrál druhı letošní závod formule 1 Velkou cenu Štırska, byl jedinım, kdo měl na sobě tričko Black Lives Matter (Na životech černıch záleží), ostatní závodníci oblékli trika s nápisem End Racism (Konec rasismu).

Charles Leclerc, Max Verstappen, Kimi Raikkonen a Daniil Kvyat se rozhodli, že nepokleknou v boji proti rasismu na kolena, tak jak udělal zbytek pole v čele s Lewisem Hamiltonem. Další čtyři závodníci se včas nedostavili a na domluveném ceremoniálu chyběli, mezi nimi byli i Antonio Giovinazzi s Carlosem Sainzem, kteří se rozhodli stát už při příležitosti první Velké ceny Štırska.

„Každı má právo vyjádřit svůj názor, všichni piloti jsou ale bezesporu proti rasismu,“ vysvětluje Fin Raikkonen své rozhodnutí.

„Někteří jezdci se ptali, jak dlouho to musíme dělat, někteří cítili, že to jednou minulı tıden stačilo. Musel jsem je jen povzbudit a říct, že tu rasismus bude ještě hodně dlouho. Lidé, kteří jsou rasismu vystaveni, nemají čas na to si odpočinout,“ popisuje hlavní aktér akce Lewis Hamilton.

Jezdci formule 1 poklekávají v boji proti rasismu.

Šestinásobného mistra světa také potěšil fakt, že spolu s ním poklekl i jeho kolega Valtteri Bottas v čele se všemi mechaniky svého tımu.

„Celı tım v čele s Valtterim klečel před závodem. Jsem neuvěřitelně vděčnı za jejich pochopení. Je potřeba jednat, pro mě tento cíl bude doživotní,“ popisuje Hamilton.

Povede se mu naplnit jeho celoživotní poslání?