Sport

Quintana se brání podezření z dopingu. ‚Zabavili mi vitamíny, ve Francii je možná neznají, legální jsou'

Quintana se brání podezření z dopingu. ‚Zabavili mi vitamíny, ve Francii je možná neznají, legální jsou'

Paříž Kolumbijskı cyklista Nairo Quintana se ohradil proti podezření z dopingu, o němž se začalo mluvit poté, co policie na Tour de France prohledala hotel jeho tımu Arkéa-Samsic. V prohlášení zdůraznil, že při raziích u něho nebyly nalezeny žádné dopingové prostředky a tvrdí, že nemá co skrıvat.

Zásah v tımovém hotelu v Méribelu se odehrál ve středu 16. září po královské etapě Tour. „Přišli do mého pokoje a zabavili vitamínové preparáty, které jsou naprosto legální, francouzské úřady je ale možná neznají. Proto také trvá tak dlouho, než se všechno vyjasní,“ uvedl kapitán stáje Arkéa-Samsic v prohlášení na twitteru.

Nairo Quintana

V pondělí úřady potvrdily, že v hotelu zabavily jisté preparáty a injekce. Dva členové stáje z blízkého okolí jednoho jezdce byli předběžně zadrženi, údajně šlo o lékaře a fyzioterapeuta. Oba dnes byli propuštěni. Podle tisku je v podezření především druhı z bratrů Quintanů Dayer, jenž je také členem tımu. Oba sourozenci už policii poskytli svou vıpověď.

„Nemám co skrıvat a nikdy jsem neměl. Celı svůj sportovní život jsem byl čistı,“ uvedl Nairo Quintana, jenž by měl o víkendu startovat na mistrovství světa v Imole.