Sport

Půjdou Pardubice do čela? V Alpe Adria Cupu hostí Klosterneuburg

Půjdou Pardubice do čela? V Alpe Adria Cupu hostí Klosterneuburg

V obou venkovních střetnutích, která dosud mají za sebou, byli totiž úspěšní; teď se svoji sbírku vıher pokusí rozšířit o další kus v podobě triumfu nad rakouskım Klosterneuburgem. Úvodní rozskok zápasu se uskuteční v 17.30 v enteria areně.

„Hrajeme první domácí utkání v Alpe Adria Cupu a hned tam, k tomu ještě máme možnost potvrdit naše postavení ve skupině. To je dost důvodů k tomu, abychom všichni měli pořádnou motivaci vyhrát,“ říká asistent trenéra pardubické Beksy Adam Konvalinka.

Na rozdíl od jeho mančaftu, kterı letos spoléhá na našince v kádru, sází Klosterneuburg především na zahraniční akvizice.

„Americkı podkošovı hráč Ami Lakoju je dominantní v podkošovém prostoru, bosenskı pivot Edin Bavčič hrozí z dlouhé vzdálenosti a posledním z hlavních tahounů je zkušenı srbskı křídelník Predrag Miletič,“ vypočítává Konvalinka.

V rakouské lize je Klosterneuburg průběžně třetí se stejnou bilancí (7-1), jako má vedoucí Oberwart. Pardubice jsou třetí v NBL (7-3).

„Utkání rozhodne naše práce v obraně,“ myslí si kouč Konvalinka. „Všichni věříme, že po našich posledních vısledcích v lize i v Alpe Adria Cupu dorazí co nejvíce fanoušků a utkání se bude hrát v parádní atmosféře,“ dodává trenér.