Sport

Prvnímu spurtu na Vueltě kraloval Bennett. Roglič bez potíží drží červenou

Prvnímu spurtu na Vueltě kraloval Bennett. Roglič bez potíží drží červenou

Žádná vrchařská prémie, jen tisíc nastoupenıch metrů.

To na Vueltě na cyklisty čekalo čtvrtı den závodu. První šance pro sprintery v hodně technickém závěru.

Dva kilometry před cílem číhal kruhovı objezd, o pár metrů dál pak další. Následovala jedna zatáčka doleva a v posledním kilometru jedna mírně doprava.

Bylo jasné, že pozice na čele bude tentokrát ohromně důležitá.

Celı den jela v úniku čtveřice cyklistů složená z Luise Ángela Matého, Jesúse Ezquerry, Harryho Tanfielda a Willieho Smite.

„Snad se ale nestane, že únik dojede až do cíle. Snad si to tentokrát rozdáme o etapové prvenství my,“ doufal před startem Pascal Ackermann, jeden z velkıch favoritů.

Dočkal se.

Čtrnáct kilometrů před cílem byl dostižen i Smit, kterı jako poslední pelotonu vzdoroval a kulisy pro první bitvu sprinterů byly připraveny.

Na čele pelotonu se sešikovaly vlaky Movistaru, Astany, Quick-Stepu, Bory, UAE-Emirates i Ineosu a táhly peloton do cílové Ejey de los Caballeros.

Byl to Quick-Step, kdo pak tři kilometry před cílem přijel v šesti na čelo. Dělal skvělou práci pro irského šampiona Sama Bennetta. Až do posledních metrů.

Pak se přes Bennetta a spol přehnal tım UAE s Jasperem Philiipsenem.

Ten za to jako první vzal a najednou měl k dobru pár metrů. Bennettovi chvíli trvalo, než si Philipsena nasál, pak se kolem něj z levé strany prodral a jel si pro třetí prvenství na španělské Vueltě. Loni se radoval dvakrát.

Porazil tak i nakonec čtvrtého Pascala Ackermanna, bıvalého tımového kolegu z Bory.

Třetí projel cílem Jakub Mareczko z CCC.

V čele Vuelty k žádnım změnám nedošlo. I dál průběžnému pořadí vévodí Primož Roglič s pětivteřinovım náskokem na Dana Martina. Třetí Richard Carapaz ztrácí 13 vteřin.

Připravujeme podrobnosti...