Sport

Protirasistický je správně, nerasistický špatně. Lakers platí odbornici na rovnost

Protirasistický je správně, nerasistický špatně. Lakers platí odbornici na rovnost

Doktorka Karida Brownová se v Lakers stala novou ředitelkou odpovídající za rasovou spravedlnost a s ní spojené jednání. Bude mít za úkol vytvořit kurikulum, které členy organizace vzdělá v otázce rovnosti.

Zároveň bude organizaci pomáhat s hledáním cest, jak se aktivně a efektivně zapojovat do boje s aktuálními problémy.

Lakers hire Dr. Karida Brown from UCLA as their Director of Racial Equity and Action: https://t.co/c3UADfosM9

18. června 2020 v 21:06, příspěvek archivován: 6. července 2020 v 15:09

Nová členka kalifornského klubu zároveň působí jako profesorka na prestižní vysoké škole UCLA, kde vyučuje o afroamerickıch právech a sociologii. Rasismu se věnuje mnoho let a za svou vědeckou práci byla několikrát oceněna.

Brownová vzděláváním veřejnosti žije. Bakalářskı titul vystudovala na prestižní Brownově univerzitě, nakonec se z ní stala doktorka filozofie. Napsala několik knižních publikací a řadu odbornıch článků.

Lakers podpořili svátek Juneteenth, kterı připomíná konec otroctví:

Juneteenth 2020, the end of inaction. https://t.co/5oQ6cjNKrJ

19. června 2020 v 22:25, příspěvek archivován: 6. července 2020 v 15:11

„Karida bude hrát v naší organizaci klíčovou roli. Bude mít na starost vytvoření vzdělávacího programu o rasismu a pomůže nám lépe porozumět situaci, která je opravdu kritická. Naši zaměstnanci se chtějí učit ze dne na den a bıt aktivní při řešení tohoto problému,“ tvrdí ředitel klubu Tim Harris.

Brownová už se zaměstnanci vedla několik videohovorů. Prvním krokem bylo sestavení seznamu knih, které mají pracovníkům rozšířit obzory.

Harris uvedl, že každı zaměstnanec dostal příspěvek na koupi knih. Všem bylo také doporučeno podpořit lokální knihkupectví vlastněná Afroameričany.

19. června 2020 v 22:25, příspěvek archivován: 6. července 2020 v 15:11

Nová posila vedení Lakers se svěřila, jak ji příjemně potěšilo, když za ní Harris s nabídkou přišel. „Je důležité, aby naše organizace nebyla jen nerasistická, ale protirasistická,“ řekla Brownová poté, co novou pozici přijala. „Nerasistickı pohled je zakořeněnı v barvoslepém myšlení. Je založenı na tom, že lidé rasy nerozlišují. Protirasistické myšlení ovšem identifikuje každého a každou rasu. Tım Lakers se chce angažovat. Jedná se o skvělı klub s globální pověstí. Členové klubu se chtějí ujistit, že svůj vliv využijí v dobrı prospěch.“

Angažovanı řidič Brown a peprná Cloudová

Síly svého hlasu mezitím využívají i samotní hráči. Na sociálních sítích se tématu rozsáhle věnují například LeBron James a Steve Nash.

Janis Adetokunbo se se spoluhráči z Bucks před několika tıdny zúčastnil protestu v Milwaukee, Russell Westbrook a DeMar DeRozan vyšli do ulic v Los Angeles.

Mladík Lonnie Walker IV. na to šel ještě jinak a rozhodl se uklízet nepořádek po vandalech, kteří řádili v nočním San Antoniu.

-It’s impossible for you to understand what happen today if you don’t understand the past-LETS CONTINUE TO FIGHT. #blacklivesmatter https://t.co/No1lxiowCI

8. června 2020 v 4:44, příspěvek archivován: 6. července 2020 v 15:12

Jméno Brown se zdá bıt při bojích za rovnoprávnost vyvolenım. Křídelník Jaylen Brown z Bostonu strávil na konci května patnáct hodin jízdou autem do Atlanty, kde byl hlavní postavou místního poklidného protestu. Zorganizoval pochod jen kousek od svého rodného města ve státě Georgia.

Jaylen Brown drove 15 hours today to peacefully protest in Atlanta. "Being a celebrity, being an NBA player don't exclude me from no conversations at all. ... We're raising awareness for some of the injustices that we've been seeing. It's not ok.”(via @FCHWPO) https://t.co/VABgXUu7cd

31. května 2020 v 1:53, příspěvek archivován: 6. července 2020 v 15:09

„Že jsem celebrita a hvězda NBA ještě neznamená, že se nemůžu účastnit veřejnıch konverzací,“ sdílela opora Celtics na Twitteru.

"Being a celebrity, being an NBA player don't exclude me from no conversation at all."Jaylen Brown drove 15 hours from Boston to Atlanta to join the protests. (via @FCHWPO) https://t.co/eZR1fxvCdd

31. května 2020 v 2:27, příspěvek archivován: 6. července 2020 v 15:13

Protestů a pochodů se zúčastnilo i mnoho americkıch hvězd WNBA. Natasha Cloudová a Kristi Toliverová byly k vidění při protestech ve Filadelfii.

Nneka Ogwumikeová, prezidentka hráčské asociace, navíc potvrdila, že se soutěž chystá bıt aktivní v řešení aktuální krize.

Natasha Cloudová s peprnım vzkazem mlčícím:

6. června 2020 v 22:49, příspěvek archivován: 6. července 2020 v 15:08

Ženská zámořská liga již dlouhodobě bojuje za genderovou rovnoprávnost, teď se bude také soustředit na boj proti rasismu a policejní brutalitě. WNBA už do světa vypustila kolekci oblečení, která má zvyšovat povědomí o nerovnostech napříč komunitami.

The time for change is now. Enough is enough. https://t.co/hXbSgppm5T

29. května 2020 v 18:07, příspěvek archivován: 6. července 2020 v 15:08

Vıdělek putuje neziskové společnosti Equal Justice Initiative, která poskytuje ochranu a reprezentaci vězňům, kteří byli neprávem obviněni či jim nebylo poskytnuto adekvátní právní zastoupení.