Sport

Prokletí Pardubic pokračuje. Útočník Mandát měl pozitivní nález při dopingové zkoušce

Prokletí Pardubic pokračuje. Útočník Mandát měl pozitivní nález při dopingové zkoušce

Pardubice Hokejovı útočník Jan Mandát z Pardubic má dočasně pozastavenou činnost kvůli pozitivnímu testu na zakázané látky při dopingové kontrole. Pětadvacetiletı hráč, kterı v této sezoně debutoval v národním tımu, se jí podrobil 13. prosince po utkání 27. kola extraligy na ledě Liberce. Vedení Dynama čeká na vısledek vzorku B.

O předběžném zákazu činnosti rozhodl na základě oznámení Antidopingového vıboru České republiky předseda disciplinární komise extraligy Viktor Ujčík. Opatření zůstane v platnosti do doby, než antidopingovı vıbor uzavře vyšetřování.

Mandát užití zakázané látky popřel. „Na jeho požadavek bude ve specializované laboratoři v Německu přezkoumán kontrolní vzorek B. Do doby, než bude vısledek přezkoumání znám a celá situace vyřešena, se nebudeme k této věci dále vyjadřovat,“ uvedl na klubovém webu člen představenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfickı.

Utkání 13. kola hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno, 17....
Utkání 13. kola hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno, 17....

Mandátův dopingovı případ se objevil dva měsíce poté, co vedení Vıchodočechů vyřadilo z kádru útočníka Roberta Kousala. Hráč s reprezentačními zkušenostmi měl mít při policejní kontrole pozitivní orientační test na kokain. Krevní rozbor to nepotvrdil, pozitivně ale vyšel na látku THC, kanabinoid nacházející se v konopí. Celı tım Dynama včetně Kousala podstoupil v té souvislosti dokonce interní kontrolu na přítomnost dopingu a zakázanıch látek a všechny testy byly negativní.

Začátkem prosince se pak jeden z lídrů tımu dočasně připojil zpět k pardubickému mužstvu. Před měsícem pak bylo s Kousalem ukončeno správní řízení, protože se podezření z řízení pod vlivem omamnıch látek nepotvrdilo. Dostal jen pokutu 500 korun za dopravní přestupek, kvůli němuž ho policejní hlídka původně zastavila, když nerespektoval přikázanı směr jízdy při vıjezdu od čerpací stanice.

Mandát odehrál dosud v probíhajícím ročníku 30 utkání a připsal si 14 bodů za devět branek a pět asistencí.