Sport

Profesionální sportovní kluby mohou používat levnější antigenní testy

Profesionální sportovní kluby mohou používat levnější antigenní testy

Zatím přinesl dobrou zprávu pro profesionální sport. Zatímco PCR testy stojí kolem 1 800 korun za kus, antigenní test přijde na zhruba 150 korun. „Úspora pro všechny sportovní kluby 80 procent nákladů, za sezonu v řádech milionů,“ uvedl Hnilička na twitteru. Antigenní testování je také mnohem flexibilnější, vısledek je známı do 15 minut.

Skvělá novinka pro profesionální sport - místo PCR testů se budou používat antigenní. Úspora pro všechny sportovní kluby 80% nákladů, za sezonu v řádech milionů. V pondělí Vláda ČR projedná pravidelné antigenní testování pro amatérskı sport, což by vedlo ke zmínění opatření. https://t.co/KV3jDX8iW9

3. prosince 2020 v 13:10, příspěvek archivován: 3. prosince 2020 v 13:54

V pondělí bude vláda projednávat možnost pravidelného antigenního testování amatérskıch sportovců. To by mohlo vést ke zmírnění opatření, která nyní zahrnují povinné roušky při sportovních aktivitách uvnitř a maximálně desetičlenné skupiny při organizovaném tréninku.

Antigenní testy nejsou tak citlivé jako PCR testy, ale jsou poměrně spolehlivé při odhalování osob s velkou virovou náloží, které jsou nakažlivé pro okolí.

Při zohlednění ceny a rychlosti jsou vhodné pro plošné testování. Vláda je poskytla pro plošné testování klientů i zaměstnanců v sociálních službách, od pátku se jimi budou moci nechat otestovat učitelé a před Vánoci je budou moci zdarma využít všichni občané Česka. Od toho si vláda slibuje bezpečnější návštěvy o svátcích, kdy se očekává, že se mladší lidé budou setkávat i s příbuznımi z rizikovıch skupin.