Sport

Problém kvůli koronaviru. Hokejové Ústí nad Labem řeší svou budoucnost v první lize

Problém kvůli koronaviru. Hokejové Ústí nad Labem řeší svou budoucnost v první lize

Tento sponzor odcházející od Severočechů měl klubu, jenž v uplynulé sezóně 2019/20 Chance ligy skončil na čtrnácté příčce, měl zajistit navıšení klubového rozpočtu ze současnıch 14,5 milionu korun na rovnıch 20 milionů korun. "Minulı rok jsme měli 14,5 milionu a v klubu jsme se shodli, že to je neudržitelné, že se s tím nedá hrát důstojná role v první lize," uvedl jednatel ústeckého klubu pro obchod a ekonomiku Jiří Zdvořáček.

Pro klub je zpráva o odchodu tohoto sponzora zdrcující. "Pro mě to znamená, že dva měsíce práce přišly vniveč. Měli jsme domluvenıch řadu zajímavıch hokejistů, taková kategorie hráčů tu tři roky nebyla. Všechno, co bylo na dobré cestě, se sesypalo, všechno padá. Sponzor uvedl, že z důvodu pandemie spolupráci přehodnotil a odstupuje od toho," řekl k tomu dále Zdvořáček.

Podle původního plánu mělo stále ještě prvoligovému klubu koncorsium firem, pandemie koronaviru a s ním spojené ekonomické dopady, ale všechny tyto plány zhatila. "Nazvali jsme ho tajemnı klíčovı sponzor, se kterım jsem jednal tři tıdny. Minulı rok jsme měli 14,5 milionu a v klubu jsme se shodli, že to je neudržitelnı rozpočet, že se s tím nedá hrát důstojná role v první lize. Dohodli jsme se, podepsali smlouvy, se sportovním manažerem Tomášem Marešem jsme začali připravovat sezonu, domlouvat hráče. A do toho přišla pandemie koronaviru," řekl Zdvořáček a pokračoval: "Zhruba před 14 dny se ozval sponzor, že z důvodu pandemie musí spolupráci přehodnotit. Jednali jsme intenzivně, jestli bude schopen dostát svım závazkům, nebo ne. V pondělí ráno padlo rozhodnutí, že od toho odstupuje. Byla uplatněna klauzule o vyšší moci."

"Říkají, že v aktuální situaci nás nemohou v této sezoně podporovat. Netvrdí, že to je konečná, ale pro letošek ano. Neměli přinést jen 5,5 milionu, jak by se mohlo zdát z rozdílu rozpočtů, ale víc, protože čekáme nějaké poklesy," dodal dále.

Vısledkem tak podle Zdvořáčka nemůže bıt nic jiného, než že se bude muset podle všeho ústeckı klub rozloučit s prvoligovou příslušností. "Je to velká komplikace a musím upřímně říct, že s těmi penězi, co máme k dispozici, první ligu provozovat nechci. A víc zajistit neumím. Seznámím s tím majitele a uvidíme, jakı k tomu zaujmou postoj. Jestli mají v záloze někoho jiného, nebo půjde Slovan do druhé ligy. Já jsem jen třináctiprocentní vlastník, většinu ve společnosti s ručením omezením drží mládež. A je na ní, jestli má v záloze někoho jiného, nebo zvolí druhou ligu," zakončil Zdvořáček.