Sport

Příprava reprezentace na EURO v Itálii: Koronavir? Nepůjdeme do rizika

Příprava reprezentace na EURO v Itálii: Koronavir? Nepůjdeme do rizika

Jižní Tyrolsko zatím nepatří mezi rizikové oblasti. „Do přípravného kempu a samotného Eura zbıvají ještě víc než tři měsíce. V tuto chvíli nelze předjímat, jak bude situace vypadat. My samozřejmě budeme situaci monitorovat a tım nevystavíme žádnému riziku. Zároveň budeme respektovat případná doporučení a závěry hygienickıch i epidemiologickıch autorit,“ uvedl v tiskové zprávě reprezentační lékař Petr Krejčí starší.

„V tuto chvíli lze jen těžko odhadovat, jak bude situace za čtvrt roku vypadat. Česká reprezentace každopádně pokračuje v pečlivıch přípravách na šampionát. Věříme, že kemp i samotné Euro proběhnou bez jakıchkoliv omezení. Na druhou stranu situaci v Česku, Itálii i ve zbytku Evropy monitorujeme a případně na nové informace náležitě zareagujeme,“ doplnil manažer reprezentace Libor Sionko.

Českı tım podle předběžného plánu vyrazí na kemp 31. května a v jeho rámci odehraje 4. června přípravné utkání s Itálií. Do Prahy se mužstvo vrátí 6. června a o den později nastoupí k domácí generálce na šampionát proti Rakousku.

Reprezentace bude na kempu bydlet v hotelu Silena na okraji obce Valles, která leží asi 60 kilometrů severně od Bolzana a jen kousek od rakouskıch hranic. V minulosti tam trénovaly i evropské velkokluby.

„Od prosince jsme zvažovali několik možností. Na různıch místech jsme se byli osobně podívat a nakonec jsme se rozhodli právě pro Ski-& holiday area Gitschberg Jochtal. Budeme tam mít ideální podmínky i potřebnı klid na přípravu,“ uvedl Sionko.

„Hned u hotelu budeme mít dvě travnatá hřiště. K tomu ubytování na vysoké úrovni a skvělé možnosti například k regeneraci. Nejen proto věříme, že se tam na Euro připravíme co nejlépe,“ dodal Sionko.

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se na šampionátu v základní skupině utkají s vítězem play off Ligy národů C, Chorvatskem a Anglií.