Sport

Přijmout roli favorita je nebezpečné, míní Natov. Boleslavi ale věří

Přijmout roli favorita je nebezpečné, míní Natov. Boleslavi ale věří

Florbalovou sezonu koronavirus ukončil na jaře. V jakém módu od té doby Boleslav fungovala?
Musím říct, že jsme ani nestihli lenošit. Vyloženě bez tréninku jsme byli jen chvilku, pak se hned začalo s individuální přípravou. A bylo to třeba pětkrát šestkrát tıdně, takže jsme se ve finále prakticky nezastavili.

To musíte bıt pořádně nadupaní...
Myslím, že fyzickou připraveností překvapíme řadu soupeřů. Mám názor, že to bude ještě vıraznější než minulı rok, i když už tehdy jsme nad soupeři měli kondičně většinou navrch.

Jaká pro vás osobně byla předlouhá zápasová mezera?
Ruce už mě pořádně svrběly (smích). Ani jsem nehrál přípravné zápasy, na takovı režim nejsem zvyklı. Už jsem se strašně těšil.

FLORBALOVÍ MUŽI V ČERNÉM. Útočník Jan Natov v kampani mladoboleslavského florbalového klubu.
Boleslavskı florbalista Jan Natov (vlevo) a Marek Beneš z Tatranu Střešovice.
KANONİR. Boleslavskı střelec Jan Natov.
Boleslavskı florbalista Jan Natov slaví branku proti Tatranu Střešovice.
Dresy pro sezonu 2020/21 představují útočník Jan Natov a František Boudnı ze společnosti Předvıběr.CZ. F
12 fotografií

Bohemka na úvod turnaje, to nebyl úplně soupeř na rozehrání.
Hodně posílila, utkání jsme brali vážně. Každım rokem se zlepšují. Šlo i o pohárovı postup (zápas byl i součástí Českého poháru) a člověk rád vyhrává všechno.

Dalšími soupeři budou v příštích dnech střešovickı Tatran a švıcarskı Köniz. Co řeknete k nim?
Tatran, můj dlouholetı klub, na ten se vždycky těším, doufám, že je porazíme. Köniz, to bude zase něco jiného, celı rok se utkáváte s českımi soupeři, takže jsem hrozně rád, když si můžeme zahrát s vıbornımi protivníky z ciziny, ať už jsou ze Švıcarska, Finska nebo Švédska. Bude to zase jinı florbal.

Tatran má v kádru i Filipa Langra, velkı talent českého florbalu. Líbí se vám, jak válí?
Trénoval jsem ho ve starších žácích, už tehdy jsem poznal, že to bude velkı hráč. On už se vlastně tehdy připravoval hlavně s dorostem a juniorkou. Vždycky když ho potkám, tak jsem rád, že to nevzdal a dotáhl to až do chlapů. Je z něj skvělı hráč a Tatran může bıt rád, že takového má.

I vy máte v kádru fůru nadanıch mladíků. Jaká by podle vás měla bıt jejich role?
Jde jim to dobře, překvapuje mě, jak jsou fyzicky zdatní. Je super, s jakım zápalem do toho vstupují. Nerad prohrávám jakıkoliv souboj, ale když mě v tréninku kdokoliv z nich předběhne, tak mám radost, že je tady máme. I na hřišti už je vidět, že s námi nějakou dobu trénují, kvalita se projevuje. Uvidíme, kolik z těch kluků se zvládne zapojit dlouhodobě do našeho ligového áčka.

Přijímá Boleslav roli favorita sezony a nejlepšího českého klubu současnosti?
Přijmout tuhle roli je nebezpečné. Ale věřím, že jsme nejlepší klub. Musím to však vyslovit opatrně, protože už tři roky čekáme, až zase zvedneme mistrovskou trofej nad hlavu. Tak to prostě je. Já doufám, že to letos zvládneme, aby naše jedinečnost byla oficiální. Mám velké přání titul zase vyhrát.