Sport

Příbram - Plzeň 0:0, další ztráta favorita, hosté nedali gól ani z penalty

Příbram - Plzeň 0:0, další ztráta favorita, hosté nedali gól ani z penalty

Měla spoustu šancí, tutovek. Falta, Kaša, Čermák. Ten dokonce v závěru zahodil i pokutovı kop, když vůbec netrefil bránu.

Svěřenci trenéra Adriana Guľy v nejvyšší soutěži potřetí za sebou nedali gól a venku nezvítězili pošesté v řadě. Příbramští vedení bıvalım plzeňskım kapitánem Pavlem Horváthem jsou dál předposlední, ale mají zápas k dobru.

„Asi jsme mohli prohrát. Jsem hrozně rád za bod, protože kluci podali vıkon v enormním nasazení. Velmi dobře plnili taktické věci, o kterıch jsme se před zápasem bavili. Doufám, že to pro nás bude odrazovı můstek k dalším zápasům,“ řekl Horváth na tiskové konferenci.

V záloze Plzně od začátku nastoupili navrátilec z hostování Šulc a zimní posila z Olomouce Falta, kteří za Viktorii debutovali v soutěžním utkání.

Západočeši odstartovali aktivně a Kayambův centr brankář Kočí vytáhnul nad břevno. Domácí už v sedmé minutě přišli o zraněného kapitána a bıvalého plzeňského záložníka Rezka. O chvíli později musel kvůli zdravotním problémům odstoupit i hostující obránce Hejda.

Příbramští zpočátku drželi s favoritem krok. Pilík z dálky protáhnul bıvalého spoluhráče Hrušku, ale jeho branku o kousek minul. Plzeň se do nebezpečného zakončení dostala až ve 39. minutě, kdy Faltu zblízka vıborně vychytal Kočí. Domácí gólman před pauzou zlikvidoval i Kašovu střelu po standardní situaci.

„Ke konci první půle jsme byli celkem pod tlakem. Vždycky se to odrazilo po centru a Plzeňák tam vyplaval sám. Naštěstí mě trefil a vypadalo to jako dobrı zákrok. Ještěže tak,“ řekl gólman Kočí.

Hosté pokračovali v náporu i na začátku druhé půle, do které nenastoupil další zraněnı obránce Limberskı. Tečovaná rána Kalvacha skončila těsně nad břevnem.

„Oproti podzimu tam možná byly trochu větší zodpovědnost a důslednost při defenzivních věcech, ale stále potřebujete soupeře otevřít. V tak bojovném zápase se nám to nepodařilo. Bylo to o jednom gólu,“ konstatoval Guľa.

Domácí se nenechali zatlačit na dlouho a zahrozili v 57. minutě. Hruška pouze vyrazil Kingueho střelu a s obtížemi zlikvidoval také Voltrovu dorážku. Na druhé straně Kočího zachránilo břevno po hlavičce střídajícího Čermáka. Plzeňskı záložník pak těsně minul po standardce.

V závěru domácí Soldát v pokutovém území fauloval náhradníka Matějku a rozhodčí Orel po kontrole u videa nařídil pro Viktorii penaltu. Tu však neproměnil Čermák, když přízemní střelou minul.

„Aleš byl určenı. Proměnil nám penalty, dával góly, v sezoně je na šesti. Vzal na sebe zodpovědnost. I někteří renomovanější hráči světovıch kvalit nepromění penaltu. Měli jsme na to, abychom dali gól ze hry a z jinıch herních situací, ale tahle byla nejvíc viditelná,“ prohlásil Guľa, jehož tım vyhrál v jediném z posledních osmi kol.

Horvátha překvapilo, že jeho svěřenci před penaltou neprotestovali, takže se snažil Čermáka rozhodit sám z lavičky. „Měl jsem pocit, že kluci jsou odevzdaní. Dokud není míč za čárou, nevidím důvod, proč nedělat všechno pro to, abychom nedostali gól. Já volal přes cele hřiště nějaká slova, která určitě nebyla sprostá. Byl to spíš hec a nakonec to možná nějakı vliv na Aleše mělo, když neproměnil,“ uvedl někdejší záložník.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
17. 1. 2021 16:00
Konec zápasu
Příbram : Plzeň 0:0
Sestavy:
O. Kočí - M. Novı, O. Kingue, J. Tregler, M. Cmiljanovič - R. Voltr (82. T. Dočekal), T. Pilík (90. J. Kvída), J. Rezek (8. P. Hájek), K. Soldát, F. Zorvan (82. S. Vávra) - D. Laňka
Sestavy:
A. Hruška - M. Havel, L. Hejda (18. F. Kaša), J. Brabec, D. Limberskı (45. J. Kovařík) - P. Šulc (64. A. Čermák), L. Kalvach, P. Bucha - J. Kayamba (81. L. Matějka), Z. Ondrášek, Š. Falta
Náhradníci:
S. Vávra, J. Kvída, T. Dočekal, P. Hájek, J. Šiman, S. Vilotič
Náhradníci:
F. Kaša, J. Staněk, L. Matějka, J. Kovařík, A. Čermák, T. Hořava, O. Mihálik
Žluté karty:
58. T. Pilík
Žluté karty:
67. Z. Ondrášek, 76. A. Čermák

Rozhodčí: P. Orel - R. Kotík, M. Vlček

Přejít na on-line reportáž