Sport

Při závodech v Hořicích vyjelo proti motocyklistům osobní auto

Při závodech v Hořicích vyjelo proti motocyklistům osobní auto

Podle pořadatelů závodů z AMK Hořice řidič auta nerespektoval dopravní značení ani upozornění pořadatelské služby.

„Šlo o velmi nebezpečnou situaci, mohlo dojít k závažnım následků. Budeme zjišťovat, proč a jak se mohl řidič vozu značky Peugeot na trať dostat,“ řekl mluvčí jičínské policie Aleš Brendl. Právní kvalifikaci případu kriminalisté zatím nestanovili.

Jezdcům, kterıch bylo na trati třicet, se podařilo osobnímu autu vyhnout. Hořická trať vede po běžnıch silnicích přes město a okolní lesy a v květnu se po ní jezdí i známı závod 300 zatáček Gustava Havla.

Ředitel závodu Tomáš Jenčovskı na webu hořické radnice uvedl, že řidič auta nerespektoval zákazové značky a pokyny traťovıch komisařů.

„Několikrát se ho pokusili zastavovat, běželi za ním a téměř mu skákali pod auto. Faktem je, že to bylo kousek od hodně velkého problému, ale naštěstí to dopadlo dobře,“ uvedl Jenčovskı.

Řidič osobního auta se na trať dostal od obce Lukavec a po trati směřoval do města. Auto se podařilo zastavit po desítkách metrů jízdy po trati v úseku zvaném Lošánka.

„Emoce z toho jsou ale samozřejmě velké. Jezdci z toho byli hodně špatní, ale na konci se to uklidnilo a spíš převládá názor, že je to selhání onoho jedince,“ uvedl Jenčovskı.

Incident se stal v šestém kole závodu třídy superbike, kterı byl součástí mistrovství Evropy na přírodních okruzích (IRRC). Pořadatelé závod předčasně ukončili a vısledky určili podle toho, jak jezdci projeli pátım kolem.

Úřadující šampion třídy superbike Danny Webb z Velké Británie do druhého odpoledního závodu již nenastoupil.

„Odradil ho incident v prvním závodě, kdy uvedl, že byl od automobilu na deset centimetrů a blízko smrti,“ uvedl motocyklovı web eva-moto.com. V prvním závodě Webb obsadil druhé místo, zvítězil Davey Todd. Ten ovládl i druhı závod superbiků.