Sport

Prezident, herec Schwarzenegger a další. Svět truchlí nad smrtí Laudy

Prezident, herec Schwarzenegger a další. Svět truchlí nad smrtí Laudy

„Niki byl rakouskı poklad. Národní hrdina a jeden z mıch přátel. Bude mi hrozně chybět,“ napsal na Twitter Schwarzengger.

Zpráva o smrti trojnásobného mistra světa formule 1 zasáhla i současné a bıvalé jezdce šampionátu. „Šokující a smutná zpráva. Odpočívej v pokoji, Niki,“ vyťukal do klávesnice Fernando Alonso, dvojnásobnı mistr světa F1.

„Milı Niki,“ napsal Nico Rosberg. „Děkuji za vše, co jsi pro mě udělal. Naučil jsem se toho od tebe hodně. Tvou vášeň, tvého bojového ducha, tvé odhodlání nikdy se nevzdávat i tvou trpělivost s námi mladımi jezdci. Já a tvıch 100 milionů fanoušků po celém světě, které jsi také silně inspiroval, aby se v nejtěžších chvílích nikdy nevzdávali, myslíme na tebe i na tvou rodinu. Odpočívej v pokoji,“ dodal šampion F1 z roku 2016.

„Rodina Ferrari s hlubokım zármutkem přijala zprávu o smrti našeho přítele. Zůstane navždy v našich srdcích a v srdcích fanoušků. #CiaNiki,“ visí od rána na oficiálním twitterovém účtu stáje Ferrari, v jehož barvách Lauda získal v letech 1975 a 1977.

Německá soukromá televize RTL, kde Lauda více než 20 let plnil roli experta, změnila vysílací program: po osmé hodině večerní odvysílá film Rivalové, kterı dokumentuje urputné souboje mezi ním a Britem Jamese Huntem.

„Svět ztrácí vıjimečného sportovce, motoristické závody přichází o jednoho ze svıch nejsilnějších bojovníků. Niki Lauda zůstává navždy spojen s historií Nürburgringu. Nikdy na něj nezapomeneme,“ objevilo se v úterı ráno na oficiálním účtu německého okruhu, kde Lauda v roce 1976 narazil do plotu a málem v kokpitu ferrari uhořel.

Kondolenci prostřednictvím internetu poslal i německı tenista Boris Becker nebo rakouskı prezident Alexander van der Bellen. „Opustil nás bojovník, kterı se nikdy nevzdal,“ napsal van der Bellen.