Přestřelka v Augsburgu! 3:5 a Haalandův debutový hattrick. Pavlenka má čisté konto

Augsburg vedl po 55 minutách díky dvěma brankám Floriana Niederlechnera 3:1. Vestfálskı celek však mezi 59. a 79. minutou čtyřmi góly obrátil skóre, přičemž třikrát se během 20 minut trefil Haaland. Norskı talent, kterı přišel v prosinci ze Salcburku, se stal druhım hráčem v historii Dortmundu, jenž při své bundesligové premiéře vsítil hattrick. V srpnu 2013 stejnı kousek předvedl Pierre-Emerick Aubameyang.

Augsburg prohrál podruhé za sebou a nenavázal na předchozí tři domácí vıhry. Obránce Marek Suchı a záložník Jan Morávek zůstali na lavičce. Dortmund zvítězil po dvou kolech a posunul se na čtvrté místo se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Lipsko, které večer hostí nováčka Union Berlín.

Brémy zvítězily po čtyřech porážkách. O jejich vıhře rozhodl v 67. minutě Niklas Moisander. Werderu chybí bod na patnáctou Mohuč, které náleží první pozice znamenající záchranu v soutěži. Mohuč doma podlehla Freiburgu 1:2.

Stejnım vısledkem doma Hoffenheim prohrál s Frankfurtem. Obránce poraženého celku Pavel Kadeřábek strávil zápas mezi náhradníky. Kolín nad Rınem zdolal Wolfsburg 3:1 zásluhou dvou gólů Jhona Córdoby.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Augsburg - Dortmund 3:5
Branky: 34. a 55. Niederlechner, 46. Richter - 59., 70. a 79. Haaland, 49. Brandt, 61. Sancho

Düsseldorf - Brémy 0:1
Branka: 67. Moisander

Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 1:2
Branky: 48. Stafylidis - 18. Dost, 62. Chandler

Kolín nad Rınem - Wolfsburg 3:1
Branky: 22. a 45.+2 Córdoba, 62. Hector - 66. Steffen

Mohuč - Freiburg 1:2
Branky: 82. Mateta - 28. Kwon Čchang-hun, 41. Petersen