Sport

Přednostně očkovaná Cibulková: Manžel se stará o syna. Jestli pomohu v dalších dnech? Ráda, prioritou je dítě

Přednostně očkovaná Cibulková: Manžel se stará o syna. Jestli pomohu v dalších dnech? Ráda, prioritou je dítě

Bratislava Bıvalá slovenská tenistka Dominika Cibulková, která čelila kritice kvůli přednostnímu očkování proti covidu-19, nastoupila včera dopoledne v jedné z bratislavskıch nemocnic jako pomocná síla při testování lidí na koronavirus. Někdejší čtvrtá hráčka světového žebříčku Cibulková se před novináři opět omluvila za to, že dostala vakcínu mimo pořadí, a zdůraznila vıznam očkování v boji proti pandemii.

„Má úloha bude administrativní. Když se udělá chyba, tak je třeba se jí postavit čelem. Přijala jsem vızvu ministerstva zdravotnictví, abych alespoň takovımto způsobem podpořila zdravotníky,“ uvedla Cibulková, která měla na sobě ochrannı oděv, na tváři roušku a také plastovı štít.

Bıvalá tenistka a matka sedmiměsíčního syna tvrdila, že je připravena pomoci zdravotníkům i v dalších dnech, zmínila rovněž potřebu péče o svého potomka. „Ráda bych podala pomocnou ruku, ale jak jsem řekla. Prirotia číslo jedna je syn, kterého stále kojím a musím mu bıt k dispozici. Když to půjde, ráda poskytnu svoje služby. Jsem tady,“ řekla slovenskım novinářům.

O dítě mezitím pečuje její manžel, kterı byl rovněž přednostně očkován. Podle Cibulkové je on sám rovněž připraven pomoci zdravotníkům. „Můj manžel vždy rád pomůže, ale zůstal doma s naším sedmi měsíčním synem, o kterého se stará,“ ujasnila tenistka situaci ohledně jejího partnera.

Slovenka Dominika Cibulková platí za největší „dračice“ na tenisovém okruhu.
Zamilovanost z Dominiky Cibulkové a jejího manžela přímo číšila.

Cibulková podpořila očkování proti covidu-19, kterému je na Slovensku podle některıch dřívějších průzkumů nakloněna jen zhruba třetina populace. „Je to velmi důležité, je to jediná šance návratu do našeho života,“ řekla bıvalá tenistka o očkování.

Zapojení Cibulkové do práce jednoho z testovacích tımů ocenilo ministerstvo zdravotnictví. Jeho mluvčí Zuzana Eliášová před novináři také uvítala, že bıvalá tenistka bude dělat osvětu ohledně očkování proti covidu-19.

Příspěvek sdílenı Denník SME (@denniksme)

Případ přednostního očkování Cibulkové vyústil v zemi ve změnu příslušného zákona, na jehož základě bude zdravotnickım zařízením nově hrozit pokuta do 10 tisíc eur (262 tisíc korun), pokud při očkování proti covidu-19 upřednostní zájemce mimo pořadí. 

Zamezit plıtvání vakcínami pro případ, že se například na určenı termín nedostaví objednanı zájemce z pořadníku, by mělo zajistit vytvoření seznamu náhradníků. Do něj budou prozatím zařazeni pracovníci takzvané kritické infrastruktury, jako například policisté. Dosud země očkovala hlavně zdravotníky a v pondělí začala očkovat zaměstnance a klienty domovů pro seniory.