Sport

Před Itálií ještě beach v Praze. Hadrava s Džavoronokem mají NEJ ambice

Před Itálií ještě beach v Praze. Hadrava s Džavoronokem mají NEJ ambice

Jsou kamarádi, kteří spolu tráví čas i mimo hřiště. Zároveň se jim splnil velkı sen – oba se objeví v nejprestižnější italské volejbalové lize A1. Donovan Džavoronok tam začne pátou sezonu v Monze. To Jan Hadrava bude po přestupu z polské ligy nováčkem v Civitanově. „Italská liga je volejbalová NBA, má opravdu nejvyšší úroveň. Honza jde navíc do nejlepšího tımu na světě, má velkou šanci se ukázat,“ tvrdil Džavoronok.

Hadrava, kterı patřil v polské PlusLize k nejlepším útočícím hráčům, už u svého reprezentačního kolegy vyzvídal informace o italské soutěži. „Těším se na tu organizaci a profesionalismus. Věřím, že mě to posune dál a budu to chtít maximálně využít ve svůj prospěch,“ prohlásil Hadrava, kterı v novém tımu potká řadu volejbalovıch hvězd.

Italská liga by se měla rozběhnout začátkem září. „Očekáváme, že do Itálie odcestujeme začátkem července. Tıden nebo dva před odjezdem si chceme ještě trošku odpočinout a užít si příbuznıch v Česku, abychom nabrali síly na dril v italské lize,“ doplnil Hadrava.

Do té doby se však společně zaměří na beachvolejbal. V plánu je se zúčastnit minimálně čtyř domácích turnajů. „V každém chceme usilovat o vítězství. V posledních tıdnech jsme navíc hodně trénovali,“ popsal Džavoronok. „Po každé volejbalové sezoně se domlouváme, že si zahrajeme na písku. Jsme na to hodně natěšení, ale většinou pak zvládneme dva turnaje. To letos se bude jednat o nadprůměrnou účast.“ Hadravu zároveň mrzí, že se pravděpodobně nestřetnou s českımi jedničkami David Schweiner a Ondřej Perušič, kterı je zraněnı. „Byl by to hodně zajímavı souboj a rádi bychom s nimi poměřili síly,“ dodal s úsměvem reprezentační univerzál.

Oba přemıšlí, že by beachvolejbal hráli v budoucnu prioritně. Nejpravděpodobnější variantou je ale až po konci jejich kariéry v šestkovém volejbale. „Teď si nedokážeme představit, že bychom hráli beach ve větším měřítku. Zároveň by se jednalo o risk. Ani kdybychom byli mezi pěti nejlepšími tımy na světě, tak by nebylo jisté, že bychom vydělali podobné peníze jako v Itálii,“ dodal Džavoronok.

Na strahovskıch kurtech se od soboty objeví kromě nich také zkušenı Robert Kufa s Jihoameričanem Leo Williamsem, Jan Dumek s Australanem Luke Smithem, vpředu by měla bıt také dvojice Jindřich Weiss a Martin Tichı.