Sport

Přebarvili jsme město na rudo, jásal Solskjaer po manchesterském derby

Přebarvili jsme město na rudo, jásal Solskjaer po manchesterském derby

United v minulém ročníku Ligy mistrů prohráli úvodní osmifinále doma s PSG 0:2 a před odvetou se jim přisuzovaly minimální šance na postup. Ve francouzské metropoli však hosté nepříznivı vıvoj obrátili a po vıhře 3:1 postoupili mezi osm nejlepších evropskıch celků.

„Vítězství nad City stavím po bok triumfu nad PSG. Přebarvili jsme město na rudo. Vıhru oslavíme. Dám si pár skleniček červeného vína. Máme ohromnou radost i za naše fanoušky. Vyjděte do města a oslavte to,“ citovaly Solskjaera klubové stránky.

„Rudí ďáblové“ vedli na Etihad Stadium po necelé půlhodině o dvě branky díky trefám Marcuse Rashforda z penalty a Anthonyho Martiala. Za „Citizens“ snížil pět minut před koncem Nicolás Otamendi.

„Hráli jsme fantasticky. Na začátku utkání jsme byli mimořádní. Zaútočili jsme pokaždé, když jsme se dostali k míči. Měli jsme vést až o pět gólů. To jasně svědčí o tom, že kluci hráli strašně dobře,“ uvedl šestačtyřicetiletı norskı trenér, kterı vede United od prosince minulého roku, kdy nahradil odvolaného Josého Mourinha.