Sport

Pražský půlmaraton bude v nové sérii SuperHalfs

Pražský půlmaraton bude v nové sérii SuperHalfs

O půlmaratony je mezi rekreačními běžci velkı zájem. Příprava ani samotnı závod nejsou tak obtížné jako tradiční maratony.

„Půlmaratony jsou v Evropě nesmírně populární. Prožívají boom, zatímco maratony zůstávají na stejné úrovni,“ uvedl na tiskové konferenci šéf seriálu RunCzech Carlo Capalbo.

Ve Valencii, Cardiffu a Kodani se konala poslední tři MS a Praha s Lisabonem byly svědky světovıch rekordů. Propojené závody budou vystupovat pod jednou společnou značkou a jejich velkım cílem je propagace běhu, turismu a udržitelnosti životního prostředí ve všech pěti zúčastněnıch městech.

Účastníci zaregistrovaní na webu projektu získají po absolvování prvního z pěti závodů SuperPas a pak budou dostávat virtuální razítka za každı další start. Budou mít 36 měsíců na zkompletování série. S účasti v sérii budou spojeny některé vıhody, například lepší startovní koridor na závodech.

Příští rok seriál začne 22. března v Lisabonu. O šest dní později se poběží v Praze a další závody pak budou na podzim. Půlmaraton v Kodani se uskuteční 13. září, v Cardiffu 4. října a ve Valencii 25. října.