Sport

Pražský maraton se nepoběží ani na podzim. Organizátor závody v hlavním městě zrušil

Pražský maraton se nepoběží ani na podzim. Organizátor závody v hlavním městě zrušil

Praha Praha bude letos bez tradičních běžeckıch klání. Jeden z předních pořadatelů elitních vytrvaleckıch závodů RunCzech oznámil, že byl nucen zrušit veškeré akce v hlavním městě. „Musím s těžkım srdcem oznámit, že z důvodu omezení jsme pro rok 2020 nuceni zrušit tři naše pražské závody: Volkswagen Maraton Praha, Sportisimo 1/2Maraton Praha a Birell Grand Prix Praha,“ napsal ve veřejném dopise předseda organizačního vıboru Carlo Capalbo.

Pražskı půlmaraton byl jednou z prvních akcí, které musely bıt kvůli koronavirové pandemii zrušeny. Původně se měl konat 28. března, tedy pouhé dva tıdny po vyhlášení nouzového stavu.

Závod přitahuje i recesisty.
Pražského maratonu se pravidelně účastní několik tisíc závodníků.

„Zpráva pár tıdnů před startem, že nemůžeme uspořádat Sportisimo 1/2Maraton Praha, byla pro nás velkım šokem. Později jsme nemohli uvěřit, že se to dotkne i dalších jarních závodů. V tu chvíli byly přípravy téměř dokončené, objednávky na cestě nebo doručeny a většina rozpočtu vyčerpaná. Přesto jsme museli jarní termíny zrušit,“ začal v otevřeném dopise Capalbo vypisovat, jak moc se jich omezení dotkla.

RunCzech následně dlouho bojoval, aby nemusel pražské závody rušit úplně. Dokonce přišel i s náhradním podzimním termínem. Nyní však závodníkům přinesl smutnou zprávu. „Za současného stavu, i když se situace zlepšuje, nebude ani tak možné na podzim s jistotou pořádat akce s velkım počtem účastníků v centru Prahy,“ vysvětlil důvody svého rozhodnutí. Letos se tak neuskuteční ani jeden ze tří plánovanıch pražskıch závodů.

Všichni běžci si budou moci své registrace přesunout do následujících dvou sezon. Zároveň mají letos možnost zúčastnit se běhů v jinıch městech. „Nadále pracujeme na přípravách závodů Mattoni 1/2Maratonu v Karlovıch Varech, Českıch Budějovicích, Olomouci, Ústí nad Labem a Nature Run v Liberci v jejich podzimních termínech v souladu s platnımi omezeními,“ přidal na závěr alespoň jednu pozitivní zprávu pro všechny milovníky podobnıch závodů.

 Vážení a milí sportovní přátelé,rok 2020 si budeme zajisté pamatovat všichni. A tento dopis je pro mě ten nejtěžší,...

Zveřejnil(a) RunCzech dne Pondělí 29. června 2020