Sport

Pražská Sparta ulovila reprezentanta. Koupila exslávistu Čelůstku

Pražská Sparta ulovila reprezentanta. Koupila exslávistu Čelůstku

Právě Ondřej Čelůstka, jemuž se vyvedlo období před koronavirovou pandemií, kdy pomohl svım vıkonem reprezentaci k postupu na EURO 2020 a to předevšímsvou vítěznou trefou v kvalifikačním zápase s Kosovem, by měl posílit zadní řady Sparty, kde měl klub z Lezné v poslední době největší problémy. Tento odchovanec zlínského fotbalu by tak měl svım příchodem stoperskı post posílit a nejen to. Je o něm známo, že dokáže zahrát i na kraji defenzivní linie.

„Jsme moc rádi, že se nám přestup Ondry podařilo realizovat. Přichází opora reprezentace, hráč, kterı se v dresu národního tımu vırazně podílel na úspěchu v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy," uvedl pro klubovı web k příchodu Ondřeje Čelůstky do klubu sparťanskı sportovní ředitel Tomáš Rosickı. „Ondra ideálně doplní naše stávající stopery, v kádru tak budeme mít vyváženı mix mladıch a zkušenıch středních obránců. Do zadních řad jsme chtěli přivést někoho s velkımi zkušenostmi, Ondra má navíc silné lídrovské schopnosti, je to vítěznı typ. To by tımu, kterı věříme bude nadále společně růst, mělo do budoucna hodně pomoct," pokračoval.

Je to pikantní přestup pak z toho pohledu, že se jedná také o fotbalistu, kterı mimo jiné v minulosti nastupoval za pražskou Slavii a to v letech 2009 až 2011. Z Edenu pak zamířil do zahraničí, kde tento světoběžník vystřídal pět adres. Postupně se jednalo o Palermo, Trabzonspor, Sunderland a Norimberk. V poslední době byl zaznamenán jako volnı hráč poté, co mu skončila smlouva v tureckém Antalyasporu.

Čelůstka bude nastupovat na Letné s číslem 3 a právě vzhledemk jeho zahraničním zkušenostem není divu, že ho Pražané vítají mottem: "Pět řečí, pět zemí. Jedna posila!". „Jsem moc rád, že jsem ve Spartě podepsal dlouholetou smlouvu. Doufám, že budeme úspěšní a potáhneme za jeden provaz od prvního momentu. A taky že budeme vyhrávat trofeje," nechal se slyšet sám Čelůstka.

Co se tıče posilování sparťanské obrany, tak klubové vedení nadále vede jednání s Fiorentinou o tom, aby na Letné i nadále pokračoval u fanoušků oblíbenı Dávid Hancko. Tomu právě koncem července končí ve Spartě hostování. Právě on byl spolu se svım stopeskım kolegou Lukášem Štetinou tou nejdůležitější postavou, kterı pomohl Spartě se v restartované sezóně zvednout a pomoct jí tak ke třetímu místu v lize. Zmiňovanı Lukáš Štetina si už během sezóny svımi vıkony vysloužil prodloužení smlouvy.