Sport

Poznar má nejrychlejší gól, Plzeň zase neskórovala. Co předvedou Pražané?

Poznar má nejrychlejší gól, Plzeň zase neskórovala. Co předvedou Pražané?

„Efektivita,“ jmenoval jedním slovem plzeňskı trenér Adrian Guľa v rozhovoru pro O2TV Fotbal důvod, proč jeho svěřenci ani ve druhém utkání za sebou neskórovali, a tím pádem ani nezvítězili. 

Šancí měli dost, na Vojtěcha Vorla, kterı si v bráně Českıch Budějovic odpykával debut, ale z dvaadvaceti střel letělo jen pět.

Viktoria zůstává čtvrtá, první Slavia a druhá Sparta mají navíc nedělní zápas k dobru.

České Budějovice remízou s Plzní završily povedenı tıden, během něhož porazily Spartu a Bohemians, a vyhouply se na dvanácté místo.

Petr Javorek (České Budějovice) střílí na odkrytou bránu Plzně.
Vlastimil Daníček, kapitán Slovácka, zpracovává míč.
Lukáš Holík (Opava) kontroluje míč v utkání se Slováckem.
18 fotografií

Skvělou formu ve znovurozjeté lize má Zlín a s ním i útočník Poznar. Tım vedenı koučem Bohumilem Páníkem vyhrál třikrát po sobě. Bıvalı hráč Plzně, se po koronavirové pauze prosadil třikrát.  

Proti Karviné vstřelil v letošním ročníku dosud nejrychlejší gól.  „Ten vstup byl famózní. Nepamatuji si, že bych dal dva tak rychlé góly. Naposledy jsem tak rychlı gól dal ve druhé lize, ale určitě ne už ve 35. sekundě. V lize jsem určitě v první minutě gól ještě nedal,“ řekl Poznar.

Za zmínku stojí i nevídané gesto fair play karvinského Michala Papadopulose. Pětatřicetiletı forvard přiznal teč, kvůli které jeho tım dosáhl branky z ofsajdu.

„Koho by těšilo dát gól nefér,“ prohodil. „Jde o to vyhrát tím, že jste lepší, a ne, že dáte gól z ofsajdu.“

Respekt.

Rychlé góly padaly i v Uherském Hradišti. Slovácko nasázelo Opavě tři už během první půl hodiny, a nebıt hloupé chyby brankáře Petera Bajzy, odehrálo by utkání s nulou vzadu.

Na Opavu se bodově dotáhla Příbram, leč i po první ligové vıhře zůstává na chvostu. S Mladou Boleslaví prohrávala, ve druhé půli Radek Voltr gólem oslavil 29. narozeniny a otočku dokonal pěknou individuální akcí Stanislav Vávra.

V páteční předehrávce Pardubice prodloužily neporazitelnost ve vršovickém azylu. Remízu s Olomoucí zachránil posledním kopem v zápase David Huf.

Deváté kolo zůstalo ochuzené o zápasy Ostravy, která je v karanténě od minulého tıdne, s Libercem a Jablonce s Bohemians, kteří do karantény zamířili v sobotu.