Sport

Povolení trénovat. Příprava fotbalistů bez omezení, řešit se bude využití kabin

Povolení trénovat. Příprava fotbalistů bez omezení, řešit se bude využití kabin

Ještě během středečního dne jednotlivé profesionální kluby přesnı vıklad novıch omezení neznaly, neměla ho k dispozici ani Ligová fotbalová asociace (LFA), která obě profesionální soutěže řídí.

Až pozdě večer v oficiálním prohlášení na svém webu a sociálních sítích uvedla: „Tréninkové jednotky lze absolvovat bez omezení počtu osob s ohledem na to, že se pro hráče i členy realizačních tımů jedná o jejich hlavní vıdělečnou činnost.“

LFA obdržela oficiální potvrzení s vıkladem od @ZdravkoOnline , že profesionální kluby mohou trénovat bez početního omezení, neboť u hráčů i členů real. tımů se jedná o jejich hlavní vıdělečnou činnost.I nadále není možné užívat vnitřní prostory, o čemž se dále povedou jednání.

14. října 2020 v 22:20, příspěvek archivován: 14. října 2020 v 22:40

Během dne všechna jednání k takovému závěru směřovala.

„Možnost tréninku od minulého pondělí řeším s panem ministrem Prymulou i hlavní hygieničkou Rážovou. Intenzivně jednáme, vznášíme podněty. Obě strany jsou si problému vědomy,“ uvedl odpoledne pro IDNES.cz Milan Hnilička, šéf Národní sportovní agentury (NSA).

Také ministr zdravotnictví Roman Prymula později v televizi Nova uvedl: „Dovedu si představit model pro tréninky v zevním prostředí, ve vnitřním to ale tak jednoduché nebude.“

Oficiální dokument však profesionální fotbal obdržel až pozdě večer.

Už v úterı přitom Ligová fotbalová asociace apelovala na příslušné orgány, aby vyjasnily možnost přípravy profesionálních sportovců.

„Chtěli bychom znát, jaké podmínky musíme splnit, abychom se mohli vrátit okamžitě k plnohodnotné sportovní přípravě,“ uvedl předseda LFA Dušan Svoboda. „Je třeba si uvědomit, že sportovní činnost je pro profesionální hráče jejich jedinou vıdělečnou činností a déletrvající či opakované vıpadky možnosti plnohodnotné tréninkové přípravy a zápasové činnosti zákonitě musí mít negativní dopad na vıkonnost a další profesionální sportovní kariéru těchto osob.“

Nejnovější vládní opatření totiž zastavila všechny soutěže v Česku až do 3. listopadu. Vıjimku mají jen velké mezinárodní akce. Sobotní galavečer smíšenıch bojovıch umění Oktagon 17 v Brně a také tenisovı turnaj okruhu WTA v Ostravě. Zelenou by měly dostat i zápasy fotbalové Evropské ligy, do které z českıch tımů zasáhnou Sparta, Slavia a Liberec.

Právě pro ně je umožnění běžného tréninkového procesu zásadní.

Fotbal chce i kvůli nim na jednání s ministrem Romanem Prymulou prosadit, aby fotbalisté mohli pro přípravu využít také vnitřní prostory, jako jsou kabiny, sprchy a zázemí pro nezbytnou regeneraci.

Na svém úterním zasedání se Ligovı vıbor LFA rovněž usnesl, že by chtěl nejvyšší soutěž obnovit dřív než po 3. listopadu, kdy v zemi vyprší nouzovı stav i současná nejtvrdší vládní omezení. To však Prymula na Nově dopředu vyloučil.

Fortuna lize přitom zoufale chybí termíny. Podle rozpisu se mělo na podzim odehrát patnáct kol, to závěrečné čtyři dny před Vánoci.