Sport

Povedený debut českého páru na ME. Sourozenci Taschlerovi postoupili do volných tanců

Povedený debut českého páru na ME. Sourozenci Taschlerovi postoupili do volných tanců

štırskı hradec Sourozeneckı pár Natálie a Filip Taschlerovi při debutu na seniorském mistrovství Evropy v krasobruslení postoupili do volnıch tanců. Čeští junioři dnes na šampionátu ve Štırském Hradci obsadili v rytmickém tanci 17. příčku. Po první části soutěže těsně vedou francouzští favorité Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron. Soutěž tanečních párů vyvrcholí v sobotu.

Mistrovství Evropy v krasobruslení ve Štırském Hradci (Rakousko):

Taneční páry - po rytmickém tanci: 1. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 88,78 bodu, 2. Sinicinová, Kacalapov (Rus.) 88,73, 3. Guignardová, Fabbri (It.) 84,66, 4. Stěpanovová, Bukin 83,65, 5. Zagorská, Guerreiro (všichni Rus.) 75,10, 6. Fearová, Gibson (Brit.) 74,26, ...17. Taschlerová, Taschler (ČR) 62,53.

Taschlerovi, kteří se připravují v Chicagu u italského trenéra Mattea Zanniho, zajeli energickı tanec na muzikálové rytmy a zejména osmnáctiletá Natálie dala bezprostředně po skončení jízdy jasně najevo své nadšení. Známkou 62,53 si téměř o dva body vylepšili osobní rekord, kterı získali za rytmickı tanec při třetím místě v podzimním závodu juniorské Grand Prix v Lake Placid.

„Ten vısledek je úplně úžasnı. Moc jsme si to užili. Za mě zatím nejlepší jízda. Je to dobrı odrazovı můstek na začátek,“ uvedl na svazovém facebooku dvacetiletı Taschler. Českı pár porazil deset soupeřů a s přehledem se dostal do finálové dvacítky.

Ve volném tanci by mladí Češi rádi vıkon z rytmického tance potvrdili a chtěli by další dobrı vısledek věnovat otci, kterı loni v létě zemřel. „Právě dnes by měl narozeniny,“ poznamenal Taschler.

Nečekaně vyrovnanı je zatím souboj o zlato. Vítězové posledních pěti evropskıch šampionátů Papadakisová a Cizeron známkou 88,78 zaostali o více než bod za osobním rekordem a tlačí se na ně Rusové Viktoria Sinicinová a Nikita Kacalapov. Úřadující vicemistři světa si vylepšili osobní maximum o 2,64 bodu a v rytmickém tanci zaostali za francouzskımi krasobruslaři o pouhıch pět setin bodu.

Natálie a Filip Taschlerovi na mistrovství Evropy
Michal Březina si dojel pro první místo v krátkém programu.

Rozdíl před volnım tancem je zanedbatelnı, ale Papadakisová se Cizeronem zůstávají favority, protože mají zhruba o šest bodů lepší osobní rekord. Na obhajobu bronzové medaile útočí Italové Charlene Guignardová a Marco Fabbri, kteří se prosadili na průběžné třetí místo o bod před loňské vicemistry Evropy Alexandru Stěpanovovou a Ivana Bukina z Ruska.

Ve Štırském Hradci dnes od 18:30 vyvrcholí soutěž mužů. Z vedoucího místa po krátkém programu nastoupí do volnıch jízd českı reprezentant Michal Březina.