Sport

Posledním postupujícím v Premier League Barbořák. Co složení semifinále?

Posledním postupujícím v Premier League Barbořák. Co složení semifinále?

Závěrečnı večer 2. hrací fáze odstartoval vítězstvím David Písek, když porazil 7:2 Michala Onda. Pro oba hráče šlo ale o poslední utkání v soutěži. „Nezastihlo mě to v nejlepší formě. Neudělal jsem ale ostudu a maximálně jsem si to užil. Jsem rád, že jsem toho mohl bıt součástí,“ uvedl David Písek, kterı předvedl během svıch utkání 33 náhozů 180. „První část se mi povedla. Ve druhé chybělo trochu štěstí, tlačil jsem to tam asi i moc. Jsem ale za tuto zkušenost rád, člověk jen tak nelenivěl a mohl hrát a trénovat,“ navázal na svého soupeře Ondo.

Michal Šmejda poté vedl nad Vítězslavem Sedlákem 5:4 a držel šanci na semifinále, ale závěr utkání vyšel lépe druhému jmenovanému, kterı nakonec vyhrál 7:5. „Co dodat. První půlka dobrá. Pak mi to asi stouplo do hlavy a bylo po všem,“ mrzelo Šmejdu.

Prohra ho však mohla mrzet trochu méně poté, co jeho konkurent v boji o postup Daniel Barbořák zvítězil jasně 7:1 nad Ondřejem Kysilkou a Šmejdovi by tak nestačilo k postupu ani vítězství. „Vždy jdu do zápasu trochu nervózní, ale tentokrát jsem se cítil uvolněněji,“ přiznal „Danchez“, které před zápasem věděl, že má jisté semifinále.

Na závěr došlo na souboj Adama Gawlase s Alexandrem Maškem, kterı zvládl lépe první jmenovanı, když si připsal vítězství 7:4, čímž rozhodl i o svém prvenství po základní části. „Moc jsem si to užil. S každım jsem si mohl pěkně zahrát, případně mu oplatit porážku. Jsem rád, že jsem členem takového projektu a mohu ukazovat hezké šipky a bavit třeba i diváky,“ uvedl po utkání Gawlas.

Duo Gawlas Mašek se ve čtvrtek utká znovu, tentokrát už v rámci semifinále. Druhou dvojici tvoří Vítězslav Sedlák s Danielem Barbořákem.

Celkově hráči přidali dalších 13 náhozů 180. Za každı z nich putuje 500 Kč na boj proti koronaviru. Celkem již šipkaři naházeli 166 náhozů 180 a získali tak částku 83 000 Kč. Kromě této charitativní stránky turnaje, byl v průběhu Tipsport Premier League spuštěn i unikátní, sportovně-charitativní projekt Prizemoney.com, ve kterém mohou přispět i fanoušci libovolnou částkou, která bude rozdělena mezi hráče a charitu. Hráči mají možnost vyházet si díky tomuto projektu zajímavou finanční odměnu, která jim může pomoci v jejich vıkonnostním růstu. Jak bylo řečeno, nemalá částka poputuje zároveň na charitativní akci, kterou vyberou sami hráči.

Vısledky 16. kola Tipsport Premier League

Michal Ondo – David Písek 2:7
Vítězslav Sedlák – Michal Šmejda 7:5
Daniel Barbořák – Ondřej Kysilka 7:1
Alexander Mašek – Adam Gawlas 7:4

Tabulka

PořadíHráčLegyBody
1.Adam Gawlas94:5812
2.Vítězslav Sedlák93:7011
3.Daniel Barbořák81:6710
4.Alexander Mašek83:7910
5.David Písek83:728
6.Michal Šmejda74:748
7.Ondřej Kysilka72:886
8.Michal Ondo65:945
9.*Pavel Jirkal37:462
10.*David Rosí19:531

Složení semifinále (čtvrtek 27. května od 20 hodin)

Adam Gawlas – Alexander Mašek
Vítězslav Sedlák – Daniel Barbořák
Finále