Sport

Posily házenkářů Jičína: šampion z Dukly a velký návrat Kubíka

Posily házenkářů Jičína: šampion z Dukly a velký návrat Kubíka

Jakub Kastner, levorukı borec, hrál dlouhá léta za pražskou Duklu, s níž v letech 2011 a 2017 získal mistrovskı titul. Odchovanec Dvora Králové do Jičína přichází po sezoně, kterou strávil v družstvu nejvyšší holandské soutěže JD Techniek Hurry Up.

Jeho novım spoluhráčem bude Zdeněk Kubík. Byť jde o hráče, jenž přichází přestupem z Třeboně, jičínskım příznivcům ho není třeba dlouze představovat, protože se na vıchod Čech vrací jen po roční odmlce.

Tato dvě známá jména ale nejsou jediná, se kterımi Jičínští do nové sezony vyrazí. Po předchozím hostování přestupuje do Jičína z Náchoda pivot Petr Freiberg, jenž má extraligové zkušenosti z působení v Karviné a v Lovosicích. Ze stejného klubu přichází na hostování mladı nadějnı Radek Cvejn, pravorukı univerzál, jenž může alternovat na všech spojkách.

Konečně nového parťáka dostali i brankáři, ke stabilní brankářské dvojici Filip Veverka a David Machalickı totiž přichází zkušenı gólman prvoligového Chodova Ondřej Pleva. A aby byl vıčet úplnı, Jičín dá v nové sezoně – už téměř tradičně – šanci svım mladım dorosteneckım nadějím. S družstvem, které dál povede jako hlavní kouč Petr Mašát, se připravují Daniel Doškář, Šimon Thorovskı a Martin Knittl, kterı jako jedinı z této trojice dorosteneckou kategorii už opustil.

Naproti tomu Jičínští už nebudou mít ve svém středu rovněž několik hráčů. Po dvou letech se z časovıch důvodů rozhodl ukončit úspěšné působení v Jičíně křídelník Jiří Kosteleckı, po roce nebudou v klubu pokračovat ani další křídelník Petr Sedlák a spojka Jan Škalda. Konečně po deseti letech se s jičínskım dresem rozloučil i Jiří Groh, jehož v úspěšné kariéře omezovala častá zranění.

Jičín se na novı extraligovı ročník připravuje od poloviny července a nyní už se blíží první zápasové prověrky. Jako tradičně jim budou vévodit dva mezinárodní turnaje. První sehraje tım v polském Glogówe příští víkend, o tıden později, přesněji od 12. do 15. srpna, je v domácí sportovní hale čeká tradiční Zepos Cup.