Sport

Poprvé po deseti letech se ve Španělsku trefil brankář. Na penaltu půjde znovu, slibuje trenér

Poprvé po deseti letech se ve Španělsku trefil brankář. Na penaltu půjde znovu, slibuje trenér

Eibar S velmi netradičním exekutorem pokutového kopu se vytasili fotbalisté španělského Eibaru. Ti v utkání proti Atléticu Madrid (1:2) poslali na penaltu svého brankáře Marka Dmitroviče, srbskı gólman s přehledem proměnil a vstřelil první branku své kariéry.

Ve španělské La Lize tento úkaz nebyl k vidění deset let, až fotbalisté Eibaru tuto sérii prolomili. Respektive její brankář Marko Dmitrovič.

Osmadvacetiletı Srb si ve dvanácté minutě za bezbrankového stavu se postavil k zahrávání pokutového kopu a svého slavnějšího protějška Jana Oblaka bezpečně zahranım kopem do levého dolního rohu poslal na druhou stranu.

A proč šel penaltu zahrávat právě Dmitrovič?

„Všichni ostatní na tréninku alespoň jednou minuli, takže volba byla jasná. Marko bude penalty kopat do té doby, než nějakou netrefí, to jsou fotbalové zákony,“ vysvětlil po utkání trenér Eibaru José Luis Mendilibar.

Utkání Eibar nakonec po dvou brankách Luise Suáreze prohrálo 1:2 a momentálně se nachází na patnáctém místě. I díky prohlášení trenéra ale bude baskickı klub pod větším drobnohledem.