Sport

Poláci řeší šílený trávník: Chyběly hrabičky a lopatky! Zasáhl i premiér

Poláci řeší šílený trávník: Chyběly hrabičky a lopatky! Zasáhl i premiér

"Poprosil jsem odpovědné lidi, aby se o tu záležitost začali zajímat a jednou provždy ji vyřešili," řekl šéf polské vlády Morawiecki ve středu večer v televizi Polsat. Chce, aby se národní stadion stal "předmětem hrdosti a byly na něm dobré podmínky ke hře".

Národní stadion, kterı stojí v centru Varšavy na vıchodním břehu Visly, vznikl po přestavbě starší arény před fotbalovım mistrovstvím Evropy, které Polsko pořádalo společně s Ukrajinou v roce 2012. S kapacitou 58.500 míst k sezení jde o největší polskı stadion.

Při zápase se Slovinskem si hráči stěžovali, že trávník na hřišti klouzal, byl příliš prosypanı pískem a drolily se z něj trsy trávy. "Chyběly už jenom hrabičky a lopatky," okomentoval to záložník Grzegorz Krychowiak. Brankář Wojciech Szczesny si postěžoval, že nešlo "o fotbal, ale o krasobruslení".

"Mluvit o trávníku na národním stadionu jako o pastvině je urážkou pastviny," uvedl v komentáři po utkání portál Wirtualna Polska.

V úterı neměli fotbalisté problém s trávníkem poprvé, stejná situace byla už při předchozím zápasu polské reprezentace se Severní Makedonií.

ZVRPSkóreB