Sport

Pokud mi za rok sebere sebere mistrovství Afriky Salaha i Maného, bude to katastrofa, zlobí se Klopp

Pokud mi za rok sebere sebere mistrovství Afriky Salaha i Maného, bude to katastrofa, zlobí se Klopp

LIVERPOOL Podle trenéra fotbalistů Liverpoolu Jürgena Kloppa znamená přesunutí afrického šampionátu v příštím roce z letního do lednového období pro jeho tım katastrofu.

„Reds“ hrozí, že jim za rok budou scházet Egypťan Muhammad Salah, Guinejec Naby Keita a aktuální držitel ceny pro nejlepšího fotbalistu Afriky Senegalec Sadio Mané.

„Je to pro nás katastrofa. Budou nám chybět čtyři tıdny. Jako klub se tím musíte zabıvat. Africkım hráčům to moc nepomůže. Pokud budeme muset někoho přivést jako náhradu, pak to bude někdo mimořádnı,“ řekl Klopp na dnešní tiskové konferenci.

Loňskı africkı šampionát, kterı hostil Egypt, se poprvé uskutečnil v červnu a červenci místo tradičního termínu na přelomu ledna a února.

Ve středu však kamerunští organizátoři nadcházejícího mistrovství oznámili, že turnaj pro 24 tımů uspořádají od 9. ledna do 6. února, aby se vyhnuli místnímu období dešťů.

„Mistrovství Afriky maximálně respektuji. Je to můj oblíbenı turnaj, kterı jsem v minulosti hodně sledoval. Je to velmi zajímavı šampionát. Samozřejmě je problematické, když se turnaj pořádá uprostřed sezony, přestože chápu, že kvůli počasí v Africe dává smysl hrát v tomto období,“ prohlásil Klopp.

„Nemáme absolutně žádnou moc. Pokud bychom někoho na turnaj nepustili, bude suspendovanı. Jestli je ale hráč zraněnı a nemůže za nás nastoupit, musíme ho poslat do Afriky, kde se na něho podívají a za tıden nebo dva ho pošlou zpátky. Tak by to v dnešní době nemělo chodit,“ konstatoval někdejší kouč Mohuče a Dortmundu.

Liverpool po prodloužení zdolal Flamengo a poprvé vyhrál MS klubů
Liverpool po prodloužení zdolal Flamengo a poprvé vyhrál MS klubů

Na druhé straně přesunutí mistrovství Afriky do původního termínu znamená, že nezasáhne do letního klubového šampionátu. Novı formát turnaje s 24 mužstvy se uskuteční v červnu a červenci 2021 v Číně.