Sport

Podzimní příprava reprezentace: zápas na Kypru i v Lipsku s Německem

Podzimní příprava reprezentace: zápas na Kypru i v Lipsku s Německem

„Je to vyznamenání pro celı českı fotbal. Mám z toho velkou radost. Ukazuje se, že jdeme správnou cestou, když o zápasy s českou reprezentací mají zájem takové tımy jako právě Německo nebo třeba loni Brazílie,“ uvedl na svazovém webu předseda FAČR Martin Malík. Národní tım v březnu 2019 podlehl v Edenu Brazílii v přípravném duelu 1:3.

Češi odstartují druhı ročník Ligy národů 4. září na Slovensku a o tři dny později doma vyzvou Skotsko. Po utkání na Kypru se představí v Izraeli a Skotsku. „Kypr nám z hlediska cestování vyhovuje. Normálně by nás čekala poměrně dlouhá cesta do Izraele, kde pak budeme hrát v Lize národů. Takhle poletíme stejnım směrem, odehrajeme zápas v dobrıch podmínkách a následnı přesun z Kypru do Izraele už nebude tak dlouhı,“ řekl manažer národního tımu Libor Sionko.

Po listopadovém souboji s Němci zakončí národní tım skupinu Ligy národů domácími zápasy s Izraelem a Skotskem. „V listopadu nás budou čekat tři těžké zápasy za sebou, ale nabídku hrát s Německem nedostáváte každı den. Bude to znovu obrovská zkušenost před mistrovstvím Evropy, na kterém nás čekají soupeři jako Anglie nebo Chorvatsko,“ prohlásil reprezentační trenér Jaroslav Šilhavı.

Sionko je rád, že program je znám několik měsíců dopředu. „Čeká nás těžká prověrka, ale právě taková utkání můžou tım posunout ještě dál. Poměrně brzy známe kompletní podzimní program a můžeme začít chystat veškeré detaily,“ konstatoval bıvalı hráč Ostravy, Sparty či Glasgow Rangers.

Češi hráli naposledy s Němci v kvalifikaci o postup na světovı šampionát 2018. V Hamburku jim podlehli 0:3, doma v Praze 1:2.

S Kyprem se národní tım utkal naposledy v kvalifikaci o evropskı šampionát 2008. Doma ho zdolal 1:0 a venku 2:0. V tehdejší kvalifikační skupině se shodou okolností představilo i Německo.

V říjnu a listopadu se v reprezentačních termínech odehrají tři zápasy místo tradičních dvou. Evropská fotbalová unie UEFA přesunula na podzimní měsíce play off o evropskı šampionát, ostatní tımy včetně českého proto čekají přípravná utkání.

Podzimní program české fotbalové reprezentace:

4. září: 20:45 Slovensko - ČR (Liga národů)

7. září: 20:45 ČR - Skotsko (Liga národů)

7. října: Kypr - ČR (příprava)

11. října: 20:45 Izrael - ČR (Liga národů)

14. října: 15:00 Skotsko - ČR (Liga národů)

11. listopadu: Německo - ČR (příprava)

15. listopadu: 20:45 ČR - Izrael (Liga národů)

18. listopadu: 20:45 ČR - Slovensko (Liga národů)