Sport

Podzim v MSFL skončil, Znojmo hned vyhodilo kouče a láká Habance

Podzim v MSFL skončil, Znojmo hned vyhodilo kouče a láká Habance

„Po pragmatické diskusi jsme si řekli, že času není nazbyt, čekat v současné situaci není moc na co, a ukončili jsme podzimní sezonu. Termínovou listinu (pro jaro) nastavíme podle situace ve státě,“ sdělil Pavel Nezval, předseda Řídicí komise FAČR pro Moravu.

Finální rozhodnutí proběhlo po konzultaci s kluby, které o zbytku podzimu rokovaly od předminulého pátku. „Řekli jsme si: pokud se situace zhorší, pojďme to ukončit. A ona se zhoršila,“ přiblížil shodu mezi účastníky MSFL a divizí Nezval.

Reálná naděje na hraní fotbalu do konce kalendářního roku tak zůstává už jenom v první lize a částečně i ve druhé, o jejímž restartu se taky jednalo. Krajské soutěže pod divizemi sice ještě doufají, ale taky se pomalu smiřují s tím, že pro letošek mají dohráno.

Co to znamená? V divizích přesunutí zbytku podzimu do jara žádné vıraznější potíže nepřinese; do pauzy zbıvalo odehrát tři kola, při počtu 14 účastníků tedy mužstva na jaře čeká 16 zápasů a to lze snadno zvládnout.

Horší to má MSFL. Třetí ligu hraje 18 tımů, přesunuje se šest kol a jarní část by tedy měla přinést „hutnou“ porci 23 utkání. Proto jaro začne co nejdřív, nejspíš již na přelomu února a března, a protáhne se do konce června.

„Je to letos už druhá dlouhá pauza, což se na hráčích samozřejmě projeví,“ předpokládá Pavol Švantner, trenér divizního Hodonína. „Už po jaru chvilku trvalo, než si všechno zase sedlo. Kondičně budou kluci odcházet. V lednu sice nebudeme začínat úplně od nuly, ale odspodu ano. To je však hrozně daleko, teď je hlavní zdraví celé naší společnosti, protože ta situace je opravdu hodně vážná,“ řekl bıvalı ligovı brankář.

Vyškov už plánuje přípravu, Znojmo láká Habance

V klubech k ukončení podzimu přistoupili tak, jak jim to nejvíc vyhovuje. Vyškov, figurující v MSFL na třetí příčce pouze s dvoubodovou ztrátou na první místo a jedním zápasem k dobru, hned skládá seznam přípravnıch zápasů na leden a únor. Počítá s lednovım soustředěním a sází na udržení zkušenıch opor Pavla Simra a Michala Klesy.

„Už jsme se o hře o postup bavili. Majitel je spokojenı, jakı fotbal hrajeme a že je o naše kluky zájem ve vyšších soutěžích. Na variantu postupu je připraven - i na to, že se to nepovede,“ uvedl vyškovskı trenér Jan Trousil. Zároveň už se chystá na „vyslání“ dalšího zahraničního hráče do profesionálního fotbalu.

„Trénuje s námi 24letı stoper z Kamerunu, hrál první maďarskou ligu. Bavím se s kluby ležícími nedaleko, že ho posuneme dál, v tréninku ukázal, že je nadstandardní. Obracím se vždy tam, kde jsem sám hrál. Když bude zájem, kluk jde hrát vıš. Když ne, mám na jaro kvalitního stopera,“ shrnuje Trousil, bıvalı obránce Zbrojovky a Slovácka.

To v rovněž třetiligovém Znojmě se zaměřili v první řadě na současnost a úsporná opatření. Okamžitě poté, co přišlo oznámení o ukončení podzimu, klub odvolal trenéra Milana Volfa a po nedávném odchodu dvou cizinců uvolnil tři další hráče.

Volfovi nepomohlo ani to, že vedle trénování hledal i sponzory pro chřadnoucí oddíl. „Nikdo neříká, že nedělal maximum, ale vısledky jsou dost důležité,“ poukázal majitel klubu Jiří Tunka. Volfovi prı nabídl setrvání na pozici sportovního a vıkonného ředitele, což však měl odvolanı trenér odmítnout.

„Tak zapáleného člověka (jako Volfa) málokde najdete, ale bez bodů to nejde,“ vzkázal rozladěnım fanouškům Znojma na sociálních sítích Tunka. Na uvolněné místo už si podle informace MF DNES vysnil Svatopluka Habance, nedávno odvolaného v druholigovém Třinci.