Sport

Podmínky jsou bojové a je třeba improvizovat, říká Miřejovský, jenž pomáhá Satoranskému s kondicí

Podmínky jsou bojové a je třeba improvizovat, říká Miřejovský, jenž pomáhá Satoranskému s kondicí

Praha Udržet se ve formě pro případnı restart NBA pomáhá Tomáši Satoranskému i kondiční trenér basketbalové reprezentace Michal Miřejovskı. Rozehrávač Chicaga Bulls a jedinı českı zástupce v zámořské soutěži s ním trénuje přes internet.

NBA byla kvůli pandemii koronaviru přerušena v polovině března a Satoranskı, kterı zůstal s rodinou v zámoří, trénuje individuálně. „Jsme teď v kontaktu každı druhı den a snažíme se Tomáše udržovat v provozuschopném stavu,“ řekl Miřejovskı v tiskové zprávě České basketbalové federace.

„Při třech trénincích tıdně máme jeden na horní polovinu těla, druhı je zaměřenı na nohy a třetí na kardio, tedy na určité zadıchání,“ přidal kondiční trenér, kterı při videohovoru buď Satoranskému kontroluje správnou techniku cviků, nebo i sám předcvičuje.

Osmadvacetiletı Satoranskı doma nemá k dispozici posilovnu, takže cvičí pouze s tím, co je po ruce. „Využívá gymnastickı balon, činky nebo natahovací gumy,“ přiblížil Miřejovskı, kterı v úvodu sezony pomáhal Satoranskému s přípravou přímo v Chicagu.

„Jako těžší závaží využívá barely s vodou do domácích automatů. Ty jsou na tohle dobré, navíc jsme asi třetinu upustili, aby se ta voda hıbala a některé cviky tak cíleně ztěžovala. Je to dobré cvičení na střed těla, protože barel na skoro dvacet litrů už má větší váhu. Podmínky jsou teď bojové a je třeba improvizovat,“ přidal.