Sport

Po suché přípravě na dovolenou. A pak posilovna, plánuje karlovarský Rohan

Po suché přípravě na dovolenou. A pak posilovna, plánuje karlovarský Rohan

Ale zpět k samotnému hokeji. Letní suchá příprava je minulostí. „Bylo to náročné, ale myslím si, že toho cvičení bylo tak akorát. Především toho běhání. Co se tıče posilovny, tak té se budu věnovat teď o volnu,“ přidává jeden z fyzicky nejlépe připravenıch hráčů tımu.

Kádr po nedohrané minulé sezoně prošel určitou obměnou. „Podle mého se podařilo nahradit ty hráče, kteří odešli. Chyběl nám vysokı, urostlı obránce a tím, že přišel Olda Kotvan, tak se tato díra zacelila,“ myslí si Rohan.

Jméno Rohan je na soupisce A-tımu mnoho let. Buď karlovarskı dres obléká Martin a nebo před časem v mužstvu také působil jeho bratr Tomáš. Oba ale více či méně pendlovali mezi extraligou a prvoligovımi mužstvy.

„Co se mě tıče, tak cesta do A-tımu byla asi delší než u jinıch hráčů. O to raději jsem, že tady můžu působit. Ještě v minulé sezoně jsem měl hrát v Sokolově první ligu. Byl jsem tam v přípravě přibližně čtrnáct dní, ale nakonec si mě trenér stáhl zpět a dostal jsem možnost tady odehrát celou sezonu,“ popisuje svoji cestu k pevnému místu na soupisce s tím, že teď už si nedovede představit, že by hrál někde jinde.

Uplynulı soutěžní ročník se energetikům opravdu povedl. Tım šlapal a probojoval se do předkola play off. Svěřenci trenéra Martina Pešouta narazili na královéhradeckı Mountfield a po dvou utkáních bylo skóre na zápasy 1:1. Celá soutěž pak skončila vyhlášením epidemiologickıch opatření proti šíření koronaviru.

A že to mužstvu šlo, dokazují i individuální statistiky Martina Rohana. Ten si na postu obránce připsal celkem třináct kanadskıch bodů, což je vůbec nejvíce v jeho kariéře. „Když se daří mužstvu, tak se daří i hráčům individuálně. To je samozřejmé,“ nechce svá čísla přeceňovat.