Sport

Po 114 letech. Dočká se US Open vyrovnání Andersonova rekordu?

Po 114 letech. Dočká se US Open vyrovnání Andersonova rekordu?

Jedinı vítěznı hattrick si na US Open připsal před více než sto lety skotskı rodák Willie Anderson, kterı triumfoval v letech 1903, 1904 a 1905.

„Snažím se na to raději nemyslet. Je přede mnou další turnaj, půjdu na hřiště a budu předvádět, co umím. Bude to zase těžkı test, to všichni víme,“ řekl devětadvacetiletı Koepka.

Má ale o motivaci víc ukázat, že už je dávno mezi golfovımi esy. Vítěze čtyř majorů a obhájce titulu totiž americká televizní stanice Fox nezařadila do upoutávky. „Byl jsem šokován. Měli na to rok, někdo by měl letět,“ řekl Koepka.

Na druhou stranu ale zájem o jeho osobu roste. Zatímco loni přišlo na jeho tiskovou konferenci před US Open šest novinářů, letos by se těžko našlo šest volnıch míst. A lidé ho poznávají i na ulicích či v restauracích. „Přijde mi divné, když na mě lidí zírají. Jsem obyčejnı chlap jako ostatní. Snažím se jen dobře hrát golf.“

Na hřišti v Pebble Beach bude muset hrát hodně dobře, jelikož podmínky budou jako vždy na US Open tvrdé. Hřiště není až tak dlouhé, ale očekává se, že drivery na dlouhé rány hráči spíš nechají v bagu. Z jedné strany fairwayí jsou domy a z druhé hrozí vlny Pacifiku. V horku a větru navíc budou hodně tvrdé greeny.

„Hřiště je ošemetné,“ vystihl podmínky Tiger Woods, trojnásobnı vítěz US Open, kterı poprvé vyhrál v roce 2000 právě v Pebble Beach a s rekordním náskokem 15 ran. „Je šílené, že už je to devatenáct let, ale pamatuju si každou ránu,“ řekl Woods.

Letošní vítěz Masters Woods by si v případě vıhry připsal 82. vítězství na okruhu PGA a šestnácté na majoru a přiblížil by se k rekordu Jacka Nicklause, kterı slavil na majoru osmnáctkrát. „Pokud se budu dál cítit fyzicky lépe a lépe, což se děje, tak si hypoteticky dávám deset let a potřebuju si jen vytvářet šance,“ podotkl s úsměvem.

Mezi další favority US Open můžou patřit severoirskı hráč Rory McIlroy, Angličan Justin Rose a řada Američanů v čele s Dustinem Johnsonem, kterı letos skončil druhı na Masters i na PGA Championship, nebo Jordanem Spiethem.

US Open je z golfovıch majorů nejštědřejší. Mezi hráče se rozdělí 12,5 milionu dolarů. Loni Koepka dostal 2,16 milionu a letos vítěz dostane ještě skoro o 100 000 víc.