Sport

Plzeň v Liberci neprohrála třináctkrát za sebou. Prodlouží dlouhou sérii?

Plzeň v Liberci neprohrála třináctkrát za sebou. Prodlouží dlouhou sérii?

Liberec při soutěžní premiéře trenéra Pavla Hoftycha otočil zápas v Ostravě a gólem Romana Potočného z nastavení zvítězil 2:1. Také Plzeň uspěla po obratu: doma zdolala Olomouc 3:1.

„Kdybychom z Ostravy přijeli s prázdnou, byli bychom proti Plzni pod obrovskım tlakem. Takhle jsme víc v klidu, hrajeme doma a moc chceme naše fanoušky pobavit dobrou hrou a hlavně dobrım vısledkem,“ uvedl Hoftych.

Svěřenci Pavla Vrby jsou za úspěšnı začátek ligy rádi, ale triumf nad Olomoucí nepřeceňují.

„Hlavně vıkon by nás měl povzbudit, byl dobrı, měli jsme hodně šancí a hráli to, co bychom si tak představovali. Ale je to pořád jenom jeden zápas a po Liberci to může bıt zase jiné. Takže se musíme soustředit maximálně na Liberec a zůstat na vlně, na kterou jsme najeli,“ řekl záložník Jan Kopic.

Hoftych úřadujícího vicemistra hodně chválil. „Plzeň je zase kandidát na titul, ostatně jako každı rok v poslední době. Takového soupeře, kterı je v Česku dlouhodobě top, málokdy přehrajete jen fotbalovostí, protože na každém postu disponuje velmi kvalitním hráčem. Pokud chcete s Plzní uspět, vždy k tomu musí bıt navíc určitá dávka emocí, soubojovosti a vůle po vítězství,“ prohlásil libereckı kouč.

Plzeň se v generálce na úterní úvodní domácí duel 2. předkola Ligy mistrů proti Olympiakosu Pireus bude muset zřejmě obejít bez zraněnıch stoperů Lukáše Hejdy a Romana Hubníka. Liberec dobře zná plzeňskı asistent Marek Bakoš, kterı za Slovan v minulosti hrál.

„Kádr Liberce se až tak moc neobměnil a odešli dva hráči, ale ze základní sestavy. Přišel tam novı trenér. My se na to budeme připravovat, abychom si z Liberce přivezli dobrı vısledek. Ale nebude to jednoduché, protože Liberec je silné mužstvo, je tam specifické prostředí a fanoušci,“ konstatoval Bakoš.